Jak vařit krávou hlavu

Téměř ztracené umění vaření krávy hlavy pochází z Texas-Mexiko hraniční oblasti. To je obecně označováno jako součást “barbacoa” – španělština pro barbecue – dědictví. Téměř každý kus masa na hlavě je jedlý a některé zařízení na hraničních barbecuech nabízejí krávou hlavu na rozbalovaném menu. Lícné maso a jazyk přinášejí nejvyšší cenu, i když mozku a oči jsou obvykle k dispozici znalcům. Hlava krav byla tradičně umístěna do doutnající jámy, pokryta špínou a vařena až 24 hodin. Pokroky v zařízeních a technologiích na barbecue umožňují přípravu hlavy v běžném kuřáku.

Nakupujte kravské hlavy z jatek. Hlava musí být neporušená, obsahující zuby, oči, jazyk a mozog. Tyto hlavy jsou nevyhnutelně špinavé a musí být důkladně vyčištěny.

Připojte tlakovou trysku k hadici. Postříkejte každou krávu důkladně dovnitř a ven. Hadice a tryska se obvykle zavádějí přes otvor krku, aby se vyplavila krev a sliznice.

V hlavách krav zabalte do několika vrstev těžké hliníkové fólie. Hlavy musí být zcela zakryty, bez prasklin nebo mezery. Nastavte hlavy stranou.

Naplňte ohniště svého kuřáka velkým množstvím uhlíkových briket. Osvětlete brikety a nechte je vypálit do bílé-horké, doutnavý stav. Zatímco uhlí spaluje, nalijte hickory štěpky do kbelíku s vodou. Nechte je namočit minimálně 30 minut.

Rozšiřte hikorové štěpky na bílé horké uhlí. Nechte kuřák dosáhnout 225 stupňů Fahrenheita. Umístěte ovinuté kravské hlavy na fritovací kužel kuřáckého.

Pokračujte v přidávání dřevěného uhlí do ohniště v průběhu následujících 12 až 24 hodin, udržujte teplotu kuřačky mezi 225 až 250 stupni Fahrenheita. Nechte minimálně jednu hodinu vaření na lb. A 20 lb. Kráva má hlavu vařit alespoň 20 hodin.

Odstraňte hlavy od kuřačky a fólii odtrhněte. Oddělte maso od hlavy prsty a vložte je do samostatných pánví. Vydejte jednu pánvi na tvář maso a jazyk, jeden pro mozky a oči a jeden pro různé kusy masa našel na a v hlavě.