Cvičení, které můžete dělat s bolestem svalů trapezií

Trapézový sval je velký sval trojúhelníkový tvar, který vzniká u spodní části krku, prochází přes lopatky a spojuje se s dolními hrudními obratmi uprostřed zad. Zabývá se otáčením krčku a hlavy, podporou ramen a ramen a otáčením ramenních lopatek pro zvedání ramen nad rameny. Trapeziový sval je náchylný na stres, ale protahování a cvičení mohou snížit tuto svalovou bolest a stres.

Ramena pokrývají rameny jedním z nejúčinnějších cvičení, které pomáhají zmírnit bolesti svalů v oblasti trapezií. Studie vedená L.L. Andersenem, publikovaná v červnovém čísle “Fyzikální terapie”, zjistila, že ramenní ramena mají nejvyšší svalovou aktivitu v trapeziovém svalu. Studie dospěla k závěru, že ramenní pokrčení ramen jsou prospěšné léčení chronické bolesti svalů v krku. Pokrmy mohou být provedeny sedící nebo stojící a s činky, činky nebo bez hmotnosti. Postavte se s hřbetem rovnou a nohama na rameni, ramena po stranách držte činky. Zvedněte ramena k uším, utáhněte a přidržte. Uvolněte a opakujte 15krát.

Rovné řady jsou také zaměřeny na trapézní sval. Pomocí tohoto cvičení lze použít činky nebo činky. Postavte se nohama na ramena, ruce držte činky spočívající na přední straně stehen. Zvedněte činky až na přední stranu ramen s lokty směrem ke stranám. Dolů a opakujte pro 15 opakování.

Protahování zvyšuje flexibilitu a snižuje stres svalů. Postavte se vzpřímené vzpřímeně a nohama na ramena a ramena po stranách. Zvedněte pravou ruku nad hlavu a jemně uchopte levého ucha. Jemně přitáhněte hlavu k pravému rameni a snažte se dotýkat se ucha k rameni. Držte tuto pozici po dobu 20 až 30 sekund. Pomalu uvolněte a opakujte s druhou rukou. Dále vzít obě ruce a položit je na vrchní část hlavy. Jemně přitáhněte hlavu k hrudi. Když cítíte úsek, zastavte a podržte po dobu 20 až 30 sekund. Pomalu uvolněte a uvolněte.

Ramenní role je relaxační cvičení u krku a ramen z lékařského centra Ohio State University Medical Center. Stojte s vámi zpátky rovně a nohama ramena-šířka od sebe. Zvedněte ramena nahoru a pak vpřed kruhový pohyb. Proveďte tento pohyb po dobu pěti opakování a poté přepněte směrování dalších pěti opakování. Rotace by měly být prováděny pomalu, řízeným způsobem.

Ramená pokrývají rameny

Vzpřímená řádky

Yoga Neck Stretch

Rameno rolí