Jak převést na celozrnnou mouku v receptech

Nutriční almanach autorky a výživy Lavon J. Dunne uvádí, že je žádoucí převést z bílé mouky na celozrnnou mouku, protože celozrnná mouka má o 60 procent více vlákniny a vitamínů než bílá mouka. Celá pšeničná mouka je také trávicí systém rozkládána pomaleji, což snižuje destabilizaci krevního cukru. Převedení na celozrnnou mouku může být nejúčinnější při postupném zavádění kvůli rozdílům v textuře a chuti, které mohou zvyknout. Jakmile se bohatá, ořechová chuť celé pšenice stane více známou, můžete zjistit, že je vhodnější než jemná pastovitá struktura bílé mouky.

Nahraďte plnou pšeničnou mouku v receptech na pečení v poměru 1/4 šálku. Jak si zvyknete na srdečnou chuť celé pšenice, můžete zvýšit množství celé pšeničné mouky, dokud nebude mít 100 procent celá pšenice.

Snížit procento mouky v receptech na pečení o 1/4 šálku při použití 100% celozrnné mouky. Celá pšeničná mouka je hustší než bílá mouka, což povede k těžší struktuře, ale tento faktor se napraví zvýšenou chutí, kterou budete mít.

Zvyšte prášek do pečiva nebo sódu na pečení o 1/4 lžičky. Při použití celozrnné mouky v pečených výrobcích.

Nahrazují přírodní sladidla, jako je med, melasa nebo agáveový nektar, které jsou vysoce kompatibilní s oříškovými příchutěmi celozrnné pečení. Můžete použít cukr, jak je požadováno v receptech, ale ke zvýšení zdravé pečení, vyberte nerafinovaný cukr přes bělidlo. Podle American Diabetes Association může použití přírodních sladidel snížit nebo eliminovat krevní cukr hroty spojené s rafinovaným zpracovaným cukrem.