Jak rychle můžete zhubnout bez sacharidů

Bezdrogová nebo nízkokalorická strava byla zavedena Dr. Atkinsem v roce 1972. Vyžaduje, abyste snížili nebo eliminovali všechny sacharidy z vaší stravy a jedli pouze bílkoviny a tuky. Může to být efektivní výživový program pro ztráty hmotnosti – kulturisté používají jeho variaci v “fázi řezání” své sezóny – ale MayoClinic.com zpochybňuje jeho bezpečnost, pokud jde o zdraví srdce a trávicí problémy a jeho schopnost udržet hmotnost V dlouhodobém horizontu.

Jak to funguje

Nedostatek sacharidů ve stravě snižuje hladinu cukru v krvi a inzulínu a vede k tomu, že méně glykogenu uloženého v játrech se používá jako energie. Tělo je pak indukováno k použití skladovaného tuku jako energie. MayoClinic.com spekuluje, že mohou existovat i další důvody, proč dieta bez karbidu vede k úbytku hmotnosti, a to zejména v krátkodobém horizontu: snížené sacharidy často mají diuretický účinek – ztrátu hmotnosti vody. Bílkoviny a tuky trvají delší dobu, takže strava s nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem bílkovin a tuků způsobí, že se budete cítit plnší po delší dobu a budete mít tendenci jíst méně.

Dlouhodobý

Omezující diety jsou často z dlouhodobého hlediska těžko udržitelné. To obecně vede ke zvratu jakékoliv počáteční ztráty hmotnosti. Podle časopisu New England Journal of Medicine je obtížné dodržovat dietu s velmi nízkým obsahem karbamidů nebo bez karbidu po dobu delší než několik měsíců, dokonce i za pomoci dietologů a psychologů chování. V New England Journal of Medicine dospěl k závěru, že diety s nízkým obsahem karbohydrátů mohou být účinnými alternativami k nízkým obsahem tuku. Testované osoby na stravě s nízkým obsahem uhlohydrátů ve dvouleté studii ztratily v průměru 5,5 kg oproti 3,3 kg u těch, kteří užívali dietu s nízkým obsahem tuku.

Krátkodobý

V analýze Atkins nebo low-carb diet, MayoClinic.com vyvrací tvrzení, že můžete ztratit až 15 liber. Za dva týdny jíst pouze 20 g sacharidů denně. MayoClinic.com uvádí, že můžete zhubnout na jakémkoli dietním plánu, který omezuje kalorie, a to zejména v krátkodobém horizontu.

Možné rizika

Podle MayoClinic.com dieta s nízkým obsahem uhlohydrátu, s důrazem na tuky a živočišné bílkoviny, může zvýšit riziko srdečních onemocnění a některých druhů rakoviny. Absence zrna z vaší stravy může také vést k nedostatku výživy, nedostatku vlákniny a těžké zácpy. Nedostatek sacharidů ve stravě může také vést k ketóze, k níž dochází, když je tělo nuceno používat tuku na energii kvůli nedostatku glukózy. Jak uvádí britská národní zdravotnická služba, způsobuje to zvýšení ketonů v krvi, které mohou poškodit ledviny a játra.

Možné přínosy

Dieta s nízkým obsahem karbohydrátů může snížit hladinu celkového cholesterolu a zvýšit hladinu HDL – lipoproteinů s vysokou hustotou, známých také jako dobrý cholesterol. To je přesvědčení dr. ​​Al Sears, orgánu pro zdraví srdce a vlastníka integračního léku a anti-aging kliniky ve Wellingtone na Floridě. Zdá se, že souhlasí se zjištěními uvedenými v New England Journal of Medicine.