Potraviny, které se mají vyhnout, pokud jsou diagnostikovány s tuberkulózou

Tuberkulóza nebo tuberkulóza je onemocnění způsobené bakteriemi, které primárně postihují vaše plíce. TB je ve Spojených státech méně známou, a to díky účinným lékům a očkování podle zdravotnického centra University of Maryland. Od epidemie HIV / AIDS se však objevilo více případů. Potenciální příznaky TB zahrnují zduřené žlázy, potíže s dýcháním, úbytek hmotnosti, kašel, horečku a zimnici. Kromě odpočinku a léků může zdravá výživa, omezená v některých potravinách, zvýšit vaše zotavení.

Mastné potraviny

Mastné potraviny, jako je smažené hovězí a kuřecí maso, slanina, hranolky a cibulové prsteny, přispívají k značnému množství nasycených tuků – tuků spojených s vysokým cholesterolem a zvýšeným rizikem cukrovky a srdečních chorob. Mastné potraviny mohou také zhoršit příznaky, které doprovázejí tuberkulózu, jako je průjem, břišní křeče a únavu, podle Světové zdravotnické organizace. To je problematické mnoha způsoby, protože těžký průjem může vést k těžké dehydrataci a souvisejícím komplikacím. Pro dosažení nejlepších výsledků zvolte pečené, pečené a dušené potraviny připravené bez másla, sýrů s vysokým obsahem tuku nebo smetanových omáček.

Trans-mastné kyseliny

Transmastné kyseliny nebo trans-tuky jsou tuky vytvořené procesem, při kterém se k rostlinnému oleji přidává vodík. Na rozdíl od rostlinných olejů, které odvozují, trans-tuky mohou způsobit nezdravé hladiny cholesterolu a záněty. Odstranění transmastných kyselin z vaší stravy může pomoci snížit symptomy tuberkulózy, uvádí UMMC. Abyste se vyhnuli těmto nezdravým tukům, vyhněte se margarínu, zkrácení, komerčně připravené sušenky, koláče, pečivo a krekry a všechny potraviny, které obsahují částečně hydrogenovaný rostlinný olej jako složku. Nahraďte tyto potraviny s nízkým obsahem vlhkosti a potraviny s nízkým obsahem živin čerstvými potravinami, jako je ovoce a zelenina, pro vyšší přínosy.

Rafinované sacharidy

Rafinované sacharidy, jako je mouka a cukr, poskytují prázdné kalorie nebo kalorie bez živin. Zatímco mírné množství rafinovaných zdrojů sacharidů nesmí způsobit škodu, zvláště pokud jste omezen na potraviny s nízkým obsahem vlákniny kvůli průjem, UMMC doporučuje, aby se většina pacientů s TB vyhýbala těmto potravinám, aby zlepšila jejich zdraví a symptomy. Společné zdroje rafinovaných sacharidů zahrnují obohacené chleby, obiloviny, těstoviny a pečivo, instantní rýži a potraviny a nápoje bohaté na přidané cukry, jako jsou pravidelné nealkoholické nápoje, bonbóny, sorbet, poleva, palačinkový sirup, džem a želé. Pro další výhody vyměňte rafinované zdroje sacharidů za potraviny bohaté na vlákniny, jako jsou celá zrna a škrobová zelenina.

Kofein a alkohol

Kofein a alkohol mohou ztěžovat odpočinek a spánek, což může zpomalit uzdravení TBC. Nadměrná konzumace kofeinu nebo alkoholu může také mít efekt diuretika nebo proplachování tekutiny a zabraňuje vám konzumovat zdravější nápoje, jako je voda, mléko s nízkým obsahem tuku nebo čisté šťávy. UMMC doporučuje pacientům s TBC konzumovat zelený čaj bez kofeinu – cenný zdroj antioxidantů – místo pravidelného zeleného čaje pro lepší wellness.