Dobré kořeněné potraviny pro sinusové infekce

Vodnaté oči a runny nos jsou nevyhnutelné při jídle horké, kořeněné jídlo. Naštěstí tento účinek může být přínosný, pokud jste někým, kdo trpí sinusitidou nebo sinusovými infekcemi. Sinusové infekce jsou bolestivé a mohou vyžadovat použití antibiotik, aby se uklidily, nicméně mnoho koření je přirozené decongestants. Pracují tím, že ztenčují hlen a snižují riziko blokád a infekcí. Zkuste vylepšit dietu, abyste předešli bolestivým sinusovým infekcím.

Indická kuchyně

Curry koření, chilli paprička, česnek a cibule jsou zodpovědné za hodně z aroma, chuť a živé barvy indické kuchyně. Tyto čtyři koření jsou považovány za užitečné pro snížení kongesce sinusu. Tradiční indické pokrmy se mohou zdát extrémně pikantní pro americké chuťové pohárky. Často časy, číšníci v indických restauracích se zeptat, jak pikantní chcete, aby vaše jídlo. Jděte středně nebo horkě, když hledáte vyčistit vaše dutiny. Vždy můžete požádat o další rýži, aby se spálilo. Spolu s vaším jídlem máte mango lassi. Tento sladký jogurtový nápoj zjemní koření, aby vám pomohl zvládnout teplo.

Dekongestanty horkých psů

Příště, když jste v barbecue, přeskočte kečup a rozhodněte se pro váš pivo nebo horkoučku. Surové nasekané cibule jsou dalším skvělým nánosem, kterým se hromadí teplo. Nejen že tyto příchutě zvýší průtok hlenu v nosu, ale mohou také pomoci při hromadění hrudníku. Jako zdravotní bonus, hořčice a cibule obsahují různé antioxidanty, které mohou chránit vaše zdraví i v dlouhodobém horizontu.

Černý pepř a tymián

Další užitečné koření pro náchylnost k sinusitidu zahrnují černý pepř a tymián. V sušičce udržujte sušené tymián a přidejte je do pečené zeleniny, jako jsou zelené fazole nebo brambory. Pěstujte čerstvé tymián ve vaší zahradě nebo okenní plantáži. Když jsou listy připraveny, promyjte a nakrájejte čerstvý tymián, který chcete namíchat do salátů nebo posypat na domácí pizzu. Černý pepř je základem mnoha domácností. Je to levné a obecně přijatelné pro většinu vkusu. Chléb pepře držte v kořenovém mlýnu a posypeme hlavním jídlem.

Ostatní koření

Zatímco kořeněná potrava nemusí být konečnou léčbou sinusových infekcí, mohou pomoci tenkému hlenu a snížit riziko výskytu infekce. Mnoho koření, zejména česnek, má antibiotické vlastnosti, které také napomáhají posílení imunitního systému. Přidání více koření do vaší stravy může poskytnout více chuti a antioxidantů, což zvýší kvalitu a zájem vaší stravy. Společně s indickou kuchyní jsou thajské jídlo a latinskoamerické pokrmy také známé svou pikantní charakteristikou.