Rostlinné tablety pro zvýšení tělesné hmotnosti

Zvýšení tělesné hmotnosti může být dosaženo mnoha způsoby, včetně posilování, zvýšení kalorií nebo užívání výživových doplňků. Bylinné tablety jsou formou doplňků výživy, které mohou podpořit přírůstek hmotnosti. Užívání rostlinných tablet pro zvýšení tělesné hmotnosti má však několik úvah a potenciálních vedlejších účinků. Vždy konzultujte s lékařem dříve, než začnete s nějakým bylinným ošetřením.

Typy

Společné bylinky používané v doplňcích na přírůstek hmotnosti zahrnují aloe, ephedra, gingko, ženšen, saw palmetto, třezalku tečkovanou a echinacea, podle MayoClinic.com. Každá bylina má specifickou funkci pro zvýšení hmotnosti.

Funkce

Doplňky na přírůstek hmotnosti mají několik funkcí, ale rostlinné tablety pro zvýšení hmotnosti mají specifické funkce založené na jednotlivých složkách bylin. Byliny pomáhají detoxikovat tělo, aby mohly udržet zdravé trávení a vstřebávání živin. Také zvyšují chuť k jídlu a zlepšují trávení jídla při zachování rovnováhy mezi makroživinami, včetně sacharidů, tuku a bílkovin. Když všechny tyto funkce spolupracují, může být dosaženo zdravého přírůstku hmotnosti bez přidání významného množství tělesného tuku.

Velikost

Bylinné tablety neobsahují žádné kalorie, protože neobsahují žádné sacharidy, tuky ani bílkoviny. Doporučená denní dávka pro bylinné tablety bude záviset na účinnosti a předpokládané funkci. Přípravek na bázi rostlinného aloe se doporučuje například smíchat s vodou a vypít dva až třikrát denně spolu s bylinným doplňkem s každým jídlem. Jiné tablety se doporučují konzumovat s mlékem až třikrát denně pro dospělé a dvakrát denně pro děti. Před konzumací vždy konzultujte doporučené dávkování na lahvičce.

Úvahy

Spolu s užíváním bylinných tablet by měl program přírůstku hmotnosti obsahovat vyváženou stravu a cvičební program. Vyvážená strava by měla být složena ze složitých sacharidů z celých zrn a zeleniny, chudých bílkovin z ryb a drůbeže a zdravých tuků z ořechů a semen. Cvičební programy by měly zahrnovat kardiovaskulární cvičení jako běh a cykloturistiku a silové cvičení jako push-up a squat.

Varování

Podle MayoClinic.com mohou být rostlinné doplňky označeny jako přírodní, ale mohou mít potenciálně škodlivé vedlejší účinky. Bylinné doplňky jsou zřídka regulovány FDA, což je nezbytné poradit se s lékařem o jakýchkoli lécích, chronických zdravotních problémech a jakýchkoli kontraindikacích na byliny.