Glykemický index potravin pro rychlé občerstvení

Glykemický index potraviny naznačuje, jak bude potravina ovlivňovat hladinu cukru v krvi a inzulínu po jídle. Nízké číslo glykemického indexu nebo méně než 55 znamená, že potravina zvýší hladinu cukru v krvi a hladinu inzulínu, která je nižší než jedna, která je vyšší v indexové stupnici od 0 do 100. Mnoho rychlých potravin – jako jsou hamburgery, sendviče, brambory, Oslazené nealkoholické nápoje a dezerty – mají střední glykemický index, který je 56 až 69, nebo vysoký glykemický index, který je 70 nebo vyšší.

Rychle stravitelné sendviče

Potraviny musí obsahovat nějaký druh sacharidů nebo zdroj cukru, který se registruje na glykemickém indexu. Potraviny, jako je maso nebo tuky, se na indexu nezaregistrují. Glykemický index sendviče na rychlé občerstvení je nejvíce ovlivněn velikostí drcence nebo chleba. Smažený rybí sendvič se sýrovou a tatarskou omáčkou má glykemický index 56 až 76 v měřítku 100. Hamburger s kečupem, cibulí, okurkami a hořčicí na másle má glykemický index od 58 do 74. Smažené kuřecí patty Kýta s hlávkovým salátem a majonézou má podobný glykemický index pro jiné sendviče na úrovni 63 až 69. Podle American Diabetes Association, volba 100% celozrnného pečiva pro váš sendvič s rychlým občerstvením by mohla snížit glykemický index pod 55 , Což z něj dělá potravu s nízkým obsahem glykemického indexu.

Boční objednávky

Brambory, vyprážené a pečené, mají jeden z nejvyšších glykemických indexů všech rychlých potravin. Velká dávka je měřena na glykémickém indexu 64 až 76, což z něj dělá potraviny se středním až vysokým glykemickým indexem. Průměrná dávka pečených brambor se měří na 111, což je vyšší než referenční hodnota glykemického indexu glukózy, který se registruje na 100. Strany makaronů a sýrů, asi 1 šálek, mají glykemický index 64. Zdravá strana Příkazy s nízkým glykemickým indexem zahrnují ovoce a zeleninu, jako je šalátový salát.

Nápoje a Smoothies

Nápoje mohou být jedním z nejvyšších zdrojů jednoduchých cukrů. Šálek obyčejného nealkoholického nápoje s obsahem čokolády může dosáhnout hodnoty 63 na stupnici glykemického indexu. Limonáda má rozsah 49 až 59 za 1 šálek. Smoothies mají nižší glykemický index než cola nebo limonáda, protože mohou obsahovat některé vlákno, pokud jsou vyrobeny z celého ovoce. Šálek banánového smoothie má glykemický index 26 až 34, což z ní činí nízkou hodnotu glykemického indexu a může být vaše nejlepší sázka kromě vody nebo neslazeného čaje nebo kávy.

Dezerty a sladkosti

Dezerty a sladkosti mohou mít vysoký glykemický index kvůli vysokému množství jednoduchých cukrů. Například kobliha o průměru asi 3 palce má glykemický index 68 až 82, který ji umisťuje na horní konec indexu. Glykemický index vanilkové zmrzliny s nízkým obsahem tuku činí 46 za méně než 1/2-šálku, což z ní činí volbu s nízkým glykemickým indexem, pokud chcete mít něco sladkého.