Jak boxerové rychle ztrácejí váhu na boj

K udržení úrovně bezpečnosti uvnitř kroužku soutěží amatérští a profesionální boxeři v určených hmotnostních divizích. Stíhačky bojují 24 hodin před bojem a musí se dostat do určitého rozsahu na stupnici. Ačkoli boxery váží téměř stejnou částku před bojem, jsou obvykle o hodně větší v noci. Je to proto, že před vážením ztratily značné množství váhy, a pak je vrátili zpět, než budou bojovat.

Údržba hmotnosti

Ačkoli většina boxerů musí ztratit pár kilo v den vážení, nejjednodušší způsob, jak zajistit, že si vážíte, je udržet se tak blízko, jak můžete k vaší bojové hmotnosti v celém tréninku. Můžete to udělat tím, že budete držet omezený dietní a výživový plán, který snižuje váš kalorický příjem. Kromě toho, udržet krok s vaší silniční práce a kardio pomáhá udržet váš metabolismus tikají spolu s rychlým tempem a zabraňuje vám získat váhu.

Kalorická a tekutá omezení

Když přijde čas na zahájení procesu krájení hmotnosti jeden nebo dva dny před vážením, mohou boxerové muset omezit počet kalorií, které užívají, aby se zabránilo vahání. Oni také omezí množství vody, kterou pijí, protože hmotnost vody se rychle získává. V extrémních případech se boxerové nesmí jíst ani pít po dobu 24 hodin, než se zváží v boji. Stíhačky rehydratují a konzumují vysoký počet kalorií ihned po zvážení, aby znovu doplnili energii.

Vypláchněte to

Boxerové nakreslili posledních pár liber předtím, než udeřili váhu, a to tak, že cvičí energicky. Vzhledem k tomu, že většina vaší tělesné hmotnosti pochází z tekutin, můžete rychle snížit váhu tím, že běžíte na běžeckém pásu v potu, jízdě na kole v sauně nebo děláte sprinty s odpadními sáčky na těle, abyste si udrželi tělesné teplo. Tyto metody jsou extrémní a často nechávají stíhačky vypadat vyčerpaně a slabé, když potřebují vážit.

Rizika

I když omezení vašeho kalorického příjmu není z krátkodobého hlediska nebezpečné, může to mít za následek vážné komplikace vašeho metabolismu a celkového zdraví, pokud trvale omezujete počet kalorií, které potřebujete k udržení zdravé tělesné hmotnosti. Pocení nadměrného množství vody může být nebezpečné a může dokonce vést k extrémním případům dehydratace a selhání orgánů. V ideálním případě by boxerové neměli výrazně snížit váhu, protože zdravotní následky mohou být život ohrožující.