Jak dlouho trvá ztráta váhy po c-sekci?

Když dáte dítě císařským řezem, budete mít tuto hlavní břišní chirurgii, abyste se zotavili z jiných fyzických změn, ke kterým dochází po porodu. Mnoho nových matek má naději na ztrátu hmotnosti poté, co má dítě, ale C-sekce by vás přinutila obnovit vaši sílu a tvar trochu pomaleji.

Máte-li sekci C, budete vás nutit omezit svou aktivitu během prvních týdnů po porodu, varuje lékařské centrum Marylandské univerzity. Po šesti týdnech po porodu budete mít s ošetřovatelem poporodní fyzickou prohlídku. Dokud nevykazujete příznaky infekce nebo jiné komplikace, je pravděpodobné, že vám poskytne lékařský průkaz k obnovení cvičení a dalších činností. Jakmile získáte tento průkaz, měli byste být schopni vyvinout větší úsilí na snížení hmotnosti, což může mít za následek úbytek hmotnosti.

Stanovení konečného cíle na snížení tělesné hmotnosti po šesti měsících po porodu je realistické, doporučuje UMMC. Bez ohledu na typ porodu, který jste měli, pravděpodobně ztratíte 10 liber okamžitě po porodu, doporučuje Womenshealth.gov. Sledováním rozumného stravovacího plánu a cvičení se vaše tělo přirozeně vrátí k zdravé hmotnosti. Kojení by vás nemělo zabránit v snižování tělesné hmotnosti, ale je důležité jít pomalu a jíst dostatek kalorií k udržení vašeho mléka. Při produkci mléka spálíte další kalorie, takže může zvýšit ztrátu váhy po porodu.

Počáteční obnovení

Ztráta váhy