Jak fungují pulzní snímače na cvičebních strojích?

Při cvičení vám pomůže znát několik statistik o vašem tréninku, abyste zjistili, zda jste dosáhli svých cílů v oblasti fitness pro daný den. Možná vás zajímá, kolik kalorií jste vypálil, například, nebo jak jste daleko běhali na běžícím pásu. Pro nejefektivnější cvičení sledujte srdeční frekvenci a snažte se ji udržet v cílové zóně. Pomocí pulzních snímačů zabudovaných do mnoha strojů vám pomůže určit svou srdeční frekvenci tím, že ji přečtete rukama.

Co jsou zač

Pulzní senzory, také nazývané senzory srdeční frekvence, najdou váš puls přes kůži vašich rukou. Čidla jsou často stříbrné kovové oblasti, které se nacházejí na nosných lištách nebo pohyblivých ramenech cvičebních strojů. Některé z nich mají jednotlivé senzory na každé straně, zatímco jiné mají dvě na každé straně těsně u sebe. Vykládají malé elektrické signály, které procházejí pokožkou a zesilují je tak, aby mohly tyto signály přeměnit na čísla, která můžete rozpoznat – odhadovaný počet případů, kdy vaše srdce bít za minutu.

Jak najít svůj impuls

Na většině strojů pro cvičení zapnutí přístroje vám umožní okamžitě zkontrolovat srdeční frekvenci a poskytnout vám představu o vaší klidové tepové frekvenci. V mnoha případech uchopíte tyče na kovových čidlech a zajistíte, že vaše ruce zcela zakryjí snímače – všechny snímače, pokud má stroj na každé straně dvě. Jak cvičíte, nechte ruce na senzorech, abyste sledovali zvýšení tepové frekvence nebo je pravidelně uchopte, abyste zkontrolovali rychlost. Pokud snímače nečítají vaše srdeční frekvence, mohlo by to být způsobeno tím, že vaše ruce jsou příliš suché nebo příliš mokré nebo nejsou správně umístěny.

Přesnost pulzních snímačů

Senzory pulzních cvičení stroje poskytují odhadovanou srdeční frekvenci, která vám umožní přiblížit číslo. Oni mají tendenci být poměrně přesný, ale pro přesnější číslo srdeční frekvence, použijte jiný typ monitoru – ten, který připíná k hrudníku. Ty nejsou zahrnuty v mnoha cvičebních strojích, ale můžete si je zakoupit nebo půjčit jeden z posilovny, pokud je k dispozici. Hrudní popruhy poskytují nepřetržité a přesné počty, ale během tréninku nemusí být pohodlné.

Ruční alternativa

Pokud váš cvičební stroj nenabízí snímač impulzů nebo chcete ověřit jeho počty, zkontrolujte vlastní srdeční frekvenci staromódní cestou. Umístěte dva prsty na stranu krku nebo na vnitřní straně zápěstí, dokud neucítíte svůj puls. Podívejte se na hodiny a počítat počet impulzů, které máte pocit v 10 sekundovém rozpětí. Zvyšte toto číslo o šestku za srdeční tep za minutu. Vaše srdeční frekvence by měla zůstat mezi 50 a 85 procenty vaší maximální tepové frekvence, kterou zjistíte tím, že odečtete svůj věk od 220. Pokud tedy máte 35 let, maximální srdeční frekvence je 185. Pokud jste chtěli udržet cílovou srdeční frekvenci na 75 procent z toho, že vaše číslo, které byste sledovali, by bylo 138 úderů za minutu.