Jak zjistit, zda je losos vařený?

Nejtěžší část vaření filé z lososa zjišťuje, jak zjistit, zda je plnotuc plně uvařený nebo ne. Univerzita na Aljašce Fairbanks uvádí vizuální indikátor lososu, který už nevypadá průsvitně a stává se zakalenou, růžovou barvou, která je připravena k jídlu. Sledujte pečlivě proces pečení, aby nedošlo k přehřátí, což vede k suchému, těžkému kusu ryb. Vlhkost ve vnitřní části filé znamená šťavnatý kus lososa, nikoli to, že je filet špatně zpracován.

Pečte, smažte nebo grilujte filé z lososa pomocí oblíbeného receptu. Umístěte lososovou stranu pokožky dolů, abyste omezili přilepení a nechte kontrolovat nesoulad. Vařte 1 palcový tenký filé asi 8 minut.

Otestujte nejsilnější část filé dvě minuty před koncem předpokládané doby pečení tím, že pečlivě protáhnete filé vidličkou, abyste zjistili, zda se vločky oddělí. Ryby bez tepelné úpravy mají průsvitnou barvu a houbovitou strukturu.

Zkontrolujte filé v minutových intervalech, dokud nejhrubší část neplní celou tloušťkou, když propíchnete filé vidličkou. Pokud je to nutné, vyndejte filé v malé části, abyste zjistili, zda je losos hotový.

Odstraňte filé z tepla ihned, po testu neslučitelnosti, aby nedošlo k přehřátí.