Jídlo pro břišní tyfus

Tyfologická horečka je infekce způsobená bakteriemi nazývanými Salmonella typhi. Bakterie jsou přenášeny prostřednictvím spotřeby kontaminovaných potravin a nápojů. Antibiotika ciprofloxacin a ceftriaxon se obecně používají k léčbě této infekce. Tyfidová horečka je ve Spojených státech vzácná. Většina případů zahrnuje osoby, které navštívily jiné země, kde je hygiena špatná. Pokud se stanete s břišním tyfem, může vám lékař poradit, abyste jíst určité potraviny.

Symptomy

Příznaky břišní břišní se obvykle objevují jeden až tři týdny po počáteční infekci, podle internetových stránek Mayo Clinic. Může se vyskytnout slabost, únava, bolest hlavy, vysoká horečka, zimnice, bolest břicha, otok břicha, zácpa, průjem, bolest v krku, růžové skvrny na hrudi, delirium a zmatenost. Pokud se tyto příznaky objeví po návratu do Spojených států, navštivte svého lékaře.

Vysokokalorické potraviny

Vysokokalorická strava se doporučuje těm, kteří mají břišní tyfus, podle internetových stránek Mayo Clinic. Vysokokalorické potraviny pomáhají předcházet úbytku hmotnosti, když se s touto infekcí zabýváte. Příklady vysoce kalorických potravin zahrnují těstoviny, bílou rýži, brambory, bílý chléb, banány a ovocné šťávy. Vyhýbejte se potravinám, které obsahují krmné látky, protože jsou těžko strávitelné a mohou dále dráždit vaše již zapálené střeva, podle “American Journal of Nursing”.

Tekutiny

Pít nejméně šest až osm sklenic vody každý den. Typfus způsobuje časté vodnaté průjmy a horečku, což může vést k dehydrataci. Zvyšte příjem tekutých potravin, jako je čirý nebo rostlinný vývar, napjaté ovoce a ovocné šťávy. Tyto potraviny pomáhají nahradit elektrolyty, které jsou při průjmu ztraceny. Pokud se budete vážně dehydratovat, možná budete muset do nemocnice dostávat tekutiny intravenózně.

Preventivní opatření

Pokud navštěvujete jinou zemi, kde se jedná o hygienu, podnikněte preventivní opatření. Vyperte ovoce a zeleninu čistou vodou, než je budete jíst. Před umytí si dobře umyjte ruce. Vyhýbejte se nakupování potravin od prodejců ulice. Pijte balenou vodu. Pokud jste nemocní, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Než cestujete do jiné země, kde se týká břišní tyfus, požádejte svého lékaře o očkování, které byste měli dostat. Zeptejte se také, jestli byste měli vzít antibiotikum v případě, že byste přišli s něčím závažnějším než průjmy.