Kolik jídla můžete jíst po porci po žaludečním bypassu?

Dieta žaludeční bypass je specificky navržena tak, aby pomohla žaludeční kapsu léčit po operaci. Na základě pokynů chirurgů se dieta postupuje od tekutin až po čisté pokrmy a od praní jídel až po pravidelnou tuhou stravu. Nicméně i pravidelná strava po operaci nebude nikdy odrážet stravu před žaludečním bypassem – nový žaludek je příliš malý a není určen k tomu, aby držel velké množství jídla znovu.

Operace žaludečního bypassu způsobuje úbytek hmotnosti dvěma chirurgickými změnami trávicího traktu. Žaludek se zmenšuje a sešívá se do malého sáčku. Potraviny opouštějící žaludek se uvolňují do tenkého střeva po zbytek trávení. Po žaludečním bypassu se tento proces zpomaluje snížením velikosti otvoru mezi tenkým střevem a žaludkem, což způsobuje, že potraviny opouštějí žaludek a pomalu tráví. Je důležité vyhnout se žvýkacímu nebo vláknitému jídlu, které by mohly potenciálně blokovat tento menší otvor a způsobit překážku.

Dva až tři dny po operaci jsou většina pacientů umístěna na čistou tekutou stravu, což znamená, že mohou jíst a pít pouze průhledné kapaliny. Zpočátku může nový žaludek obsahovat asi 2 lžíce. Kapaliny najednou. Mírně měříme každou kapalinu – pouze 2 až 3 oz. Tekutin, jako je vývar nebo jablečný džus, jsou povoleny na jedno jídlo. Nový pacient s bypassem žaludku může jíst šest z těchto “jídel” denně, rozptýlených kapkami tekutiny, aby se udržela hydratovaná. Po několika dnech, při nepřítomnosti jakékoli nevolnosti nebo příznaků, že pacient nesnáší potravu, může lékař doporučit, aby dieta pokročila do plných tekutin. Plné kapaliny jsou stále podávány v množství 2 až 3 oz. Přírůstky, ale pacient může mít také napjaté polévky, želatinu a mléko.

Lékař rozhoduje, kdy má každý pacient postupovat na měkkou nebo čistou dietu. Tato fáze trvá zhruba 2 až 4 týdny po operaci a začíná jídlem, což je konzistence kojenecké výživy. Několik uncí na jedno jídlo může být všechno, co je tolerováno, i když nakonec žaludeční sáček bude obsahovat mezi 1/2 a 1 šálek jídla nebo kapaliny najednou. Pacient by měl začít s každým jídlem bílkovinami, jako jsou jemně mleté ​​ryby nebo drůbež, a pak konzumovat nějakou pěstovanou zeleninu nebo ovoce. Protein pomáhá léčit švy a udržuje tělo silné. Když je čistá strava vyvážena do jemné stravy, pacient si může vychutnat jídla, jako jsou míchaná vejce, zelenina a fazole.

Závěrečná a poslední fáze dieta žaludeční bypass postupuje pacienta k její dlouhé stravě. Snížený žaludek, pokud nebude trvale plný a natažený, nikdy nebude schopen držet více než 1 šálek jídla na jedno jídlo. Typická snídaně pacientů s gastronomickým bypassem může obsahovat 1/4 banánu, 1 míchané vejce a 1/2 plátek toastu. Když se učíte, jak jíst po operaci, je nejdůležitější, aby se pacient naučil rozpoznávat známky plnosti. Pacient žaludečního bypassu by měl přestat jíst, když je plný a nevyžadovat další potraviny. Vláknité potraviny nebo nápoje sýtené oxidem uhličitým jsou omezeny, ne-li zakázány, kvůli jejich náchylnosti na příliš rychlé naplnění dieteru.

Chirurgie

Kapalná fáze

Soft Diet

Pravidelné úvahy o dietě