Bylinné léky pro bolesti žilního kloubu

Venózní vředy na nohy, známé také jako vředové stahy nebo křečové vředy, jsou důsledkem nedostatečného průtoku krve do nohou, který způsobuje krvácení v žilách. Stav je obecně komplikací jiných problémů s nohou, jako je žilní hypertenze a chronická žilní insuficience. Vředy jsou otevřené rány, které mohou být bolestivé, a pokud nejsou léčeny, mohou se nakazit. Byliny mohou pomoci zmírnit bolest a vyléčit zranění přirozeně. Před zahájením bylinné léčby bolesti žilního křečí vředu se poraďte s poskytovatelem zdravotní péče.

Bylinné akce

Byliny pro bolest vředových vředů nohou pracují různými způsoby. Protizánětlivé bylinky uklidní podrážděné a poškozené tkáně a zmírní bolesti. Některé bylinky pomohou léčit základní problém – žilní nedostatečnost -, která vede k bolestivým vředům na nohou. Byliny na rány pomohou vyléčit vřed a odstranit bolest. Zeptejte se odborného lékaře, který vám poradí o dávkování a přípravě bylinných léků na bolesti žilního kloubu.

Vilín

Čarodějka hnědá nebo Hamamelis virginiana je malý strom pocházející ze Severní Ameriky. Bylinkáři používají listy a kůru k léčbě průjmu, zánětu žaludku, ran, žilních poruch, krvácení, kožních problémů a bolestí v krku. Rostlina je bohatá na třísloviny, které mají astringentní, protizánětlivé, hemostatické a antiseptické účinky. Ve své knize “Herbal Remedies” z roku 2001, naturopatické lékaři Asa Hershoffová a Andrea Rotelliová doporučují aplikaci čarodějnice na lokální vředy. Utahuje tkáně a snižuje bolest a zánět. Pokud je kůže podrážděna, přestaňte ji používat.

Komfrey

Comfrey nebo Symphytum officinale je evropská trvalka s dlouhou historií léčivého použití. Tradiční léčitelé používají kořeny, oddenky a listy k uzdravení ran a bolesti. Chřest je bohatý na alantoin, rostlinnou chemikálii, která zvyšuje růst nové tkáně. Obsahuje také kyselinu rosmarinovou, která je protizánětlivá, a slizu, který uklidňuje bolest a léčí poškozenou pokožku. Ve své knize “Předpis o nutričním léčení” z roku 2000 doporučují Dr. James F. Balch a Phyllis A. Balch, CNC, poradit se s kompresí čajového mléka a aplikovat ho na vaše zanícené vředy na nohy. Použijte externě pouze komfrey.

Gotu Kola

Gotu kola, nebo Centella asiatica, je plazivá bylina nalezená v tropických oblastech Afriky, Asie a Severní Ameriky. Herbalisté používají celou rostlinu jako lék na rány, popáleniny, venózní nedostatečnost a kožní vředy. Je to přísada do komerčních krémů a mastí, které se používají ke zmírnění bolesti a zánětu, a také pomáhá předcházet jizvům. Ve své knize “Léčivé rostliny světa” z roku 2009 Ben-Erik van Wyk a Michael Wink vysvětlují, že gotu kola obsahuje triterpenoidy, které stimulují kolagen I, protein zabývající se hojením ran. Tato bylina také má protizánětlivé a antimikrobiální účinky a Hershoff a Rotelli ji doporučují pro bolestivé žilní vředy na nohou. Gotu kola může způsobit bolest žaludku, ospalost nebo nevolnost, pokud jsou používány interně.