Kolik vody denní lidské tělo potřebuje?

Voda je nezbytná pro přežití člověka. Dospělý organismus se skládá z asi 60 procent vody a novorozenec se skládá ze 74 procent vody. Voda odstraňuje odpad z buněk, přivádí živiny do buněk, reguluje teplotu těla a pomáhá trávit stravu. Pokud spotřebujete dostatek vody, mohou nastat závažné komplikace. Vaše potřeby hydratace závisí na cvičení, stravě, věku, tělesném tuku, nadmořské výšce, těhotenství, lécích a počasí.

Průměrné množství vody spotřebované pro muže a ženy je založeno na kalorickém příjmu. Obecně potřebujete 1 až 1,5 mililitru vody na spotřebu kalorií denně. V průměru žena potřebuje 9 šálků vody denně a muži potřebují 13 šálků denně. Během druhého trimestru těhotenství by ženy měly zvýšit příjem kalorií, což zase zvyšuje potřebu vody. Těhotné ženy by měly každý den dostat 8 až 10 sklenic vody, aby mohly přispět k vyššímu objemu krve, oběhu plodu a plodové vody.

Normální voda není obvykle nutná u kojenců, kteří dostanou správnou hydrataci, ať už jsou kojeni nebo krmení. Děti jsou náchylné k dehydrataci z důvodu jejich věku, ale zvýšení množství mateřského mléka nebo vzorce může pomoci. V extrémních případech mohou být potřebné intravenózní tekutiny.

Cvičení zvyšuje potřeby hydratace. Cvičení a nesprávná hydratace, stejně jako oblečení, počasí a intenzita cvičení mohou ovlivnit rovnováhu elektrolytů ve vašem těle. Před cvičením se ujistěte, že jste řádně hydratováni. Pití asi 20 uncí vody dvě hodiny před cvičením. Vypite 3 až 8 uncí vody každých 15 minut během cvičení. Pokud trénujete déle než hodinu, vypijte roztok se sacharidy a solí, abyste zvýšili absorpci tekutin a upravili hladinu cukru v krvi.

Horké počasí zvyšuje váš požadavek na tekutiny, ať už cvičíte nebo ne. Pít tekutiny, i když nemáte žízeň, abyste zajistili hydrataci. Když intenzivně cvičíte v horkém počasí, vypijte během konání dvě až čtyři sklenice vody a zahrnujte tekutiny se sacharidy a solemi. Kofeinové nápoje, alkohol a silně sladené nápoje nepovažují za hydratační.

Dehydratace je velmi závažná a může ovlivnit vaše srdce a tělesnou teplotu, způsobit únavu a může mít za následek smrt. Děti, starší lidé a nemocní lidé jsou náchylnější k dehydrataci. Symptomy dehydratace zahrnují sucho v ústech, únava, zvýšená srdeční frekvence a snížený výdej moči.

Strava

Děti

Cvičení

Teplé počasí

Dehydratace