Potraviny, aby se zabránilo zvracení

Zvracení je obvykle důsledek nevolnosti a může být způsobeno mnoha okolnostmi. Nejčastějším stavem, který způsobuje zvracení a nevolnost, je virová gastroenteritida nebo žaludeční chřipka. Nadměrné zvracení může způsobit, že se vaše tělo dehydratuje a vyčerpá váš systém potřebné vody a solí. Dehydratace je vážný zdravotní stav, který může vést ke komplikacím, jako je poškození mozku nebo úmrtí. Zavolejte svého lékaře, jestliže pro další posouzení vyvinete konzistentní zvracení.

Zvracení je způsob, jakým žaludek vylučuje nežádoucí viry, bakterie nebo dráždivé látky. MedlinePlus uvádí, že každá část těla má způsob, jak tyto látky vylučovat: nos se kýchá, střeva způsobuje průjem a plic používá kašel, aby byl systém čistý. Zvracení je považováno za společný reflex těla, aby byl bezpečný a chráněný. Reflex je signalizován mozkem a spouští senzory v žaludku, v ústech, v krvi a ve vašem vyrovnávacím systému.

Pokud důsledně zvracíte a nemůžete udržet žádné jídlo, přestanete konzumovat tuhé potraviny dohromady po dobu šesti hodin, podle Centrální Connecticut State University. Budete muset dát břicho odpočinek, abyste zabránili jeho kontraktaci. Během této šestihodinové doby vyvarujte se konzumace všech pevných potravin a potravin, které mohou dráždit žaludek. Nespevné potraviny, které je třeba vyhnout, jsou potraviny, které obsahují spoustu cukru, koření, tuku nebo mléčné výrobky. Udržujte potraviny jednoduché a jíst v malých množstvích. Vyvarujte se konzumace velkého množství potravy, protože rozšíření žaludku může vést k dalšímu zvracení.

Vyhněte se všem nápojům, které by mohly zhoršit váš žaludek. Patří sem nápoje, které obsahují kofein, alkohol nebo mléko. Nepijte kávu, soda, čaj ani žádné nápoje na bázi mléka. Možná budete chtít vyhnout prosté vodě, pokud ji nemůžete udržet ve vašem systému. Zůstat hydratovaný je jedním z hlavních cílů léčby tohoto příznaku. Pijte malé množství ovocných džusů nebo sportovních nápojů podávaných elektrolytem. Pokud váš žaludek nebude tolerovat to, nasávejte kostky ledu nebo ledu.

Pokud se objeví známky dehydratace, okamžitě vyhledejte svého lékaře. Příznaky dehydratace zahrnují propláchnuté kůže, žízeň, závratě, letargii, suchou kůži a sucho v ústech, podle MedlinePlus. Pokud jste dehydratováni, může lékař doporučit hospitalizaci, dokud není váš systém doplněn.

Způsobit

Potraviny, které je třeba se vyhnout

Nápoje, které je třeba vyhnout

Zvažování