Z pěti důvodů lidé stali se vegetariáni

Vegetariáni tvoří přibližně 2,5 procenta americké populace, podle Colorado State University Extension. Důvody, proč se lidé rozhodnou následovat vegetariánskou stravu, se liší stejně jako vegetariánské styly. Můžete se rozhodnout zakázat všechny nebo jen některé potraviny živočišného původu z vaší stravy, v závislosti na typu vegetariánské. Veganové jíst pouze rostlinné potraviny, zatímco lakto-ovo-vegetariáni jedí rostlinné potraviny, vejce a mléčné výrobky. Pesco-pollo vegetariáni jíst mořské plody a kuře, ale vyhýbat se všem ostatním masům, včetně jehněčího, hovězího a vepřového masa.

Zdraví

Můžete si vybrat vegetariánskou stravu, protože věříte, že zlepší vaše zdraví. Diety bohaté na rostlinné potraviny, jako jsou zrna, fazole, ovoce a zelenina, snižují riziko mnoha chronických onemocnění. Živočišné produkty, zejména mastné kusy masa a plnotučné mléčné výrobky, jsou podle Centra pro vědu ve veřejném zájmu spojeny s ucpanými tepnami, srdečními chorobami, mrtvicí a určitými druhy rakoviny. Vegetariáni, zejména vegani, musí být velmi opatrní, aby se vyhnuli nebezpečným nedostatkům tím, že plánují stravu, která obsahuje všechny potřebné živiny.

Etika

Obavy z dobrých životních podmínek zvířat jsou důvodem, proč si někteří lidé zvolí vegetariánství. Nenásilí, úcta k životu nebo opozice k zabíjení zvířat pro potraviny jsou některé etické pozice, které podporují vegetariánskou stravu. Můžete si vybrat bezmínkovou stravu, pokud jste proti továrním farmám, rozsáhlým operacím, které produkují většinu vepřového, hovězího, kuřecího, telecího masa a vejce konzumovaných v Americe. Opozice vůči továrnímu zemědělství roste, říká článek z New York Times z roku 2010. Mnoho zvířat je drženo v klecích tak malých, že se nemohou pohybovat, otáčet se nebo dokonce si lehnout a kuřata jsou zabalena do malých klecí, které jsou na sobě uloženy.

Náboženství

Cvičení náboženství, které obhajuje vegetariánství, je důvod, proč někteří lidé následují vegetariánskou stravu. Hindské náboženství považuje krávu posvátnou a většina jejích následovníků nejí maso. Ghandi, hinduistický vegetarián, prohlásil, že velikost národa může být měřena způsobem, jakým léčí zvířata. Jainové věří, že je špatné zabít každou živou bytost. Adventisté sedmého dne sledují vegetariánskou stravu, která umožňuje mléko a vejce, ale ne maso, protože věří, že jídlo, které jedí, má zachovat zdraví těla, mysli a ducha. Jejich strava je připisována jejich 50% nižším rizikem srdečních onemocnění, cukrovky a některých rakovin, podle Nutrition411.com, internetové stránky pro zdravotníky.

Ekonomika

Někteří lidé jsou vegetariáni, protože si prostě nemohou dovolit maso. Živočišné produkty jsou drahé ve srovnání s potravinami rostlinného původu. K výrobě libry masa potřebuje mnoho kilogramů zrna, a tovární zemědělství vyžaduje používání pesticidů, antibiotik a používání počítačem řízeného krmení, osvětlení a cirkulace vzduchu. Fazole jsou také potraviny s vysokým obsahem bílkovin a stojí za to mnohem méně, než produkuje maso.

Vliv rodiny, přátel a dokonce i slavných modelů a osobností je důvodem, proč lidé dodržují vegetariánskou stravu. Skupina vegetariánských zdrojů uvádí, že slavní vegetariáni zahrnují Leonardo Da Vinci, “pan Rogers”, autora Leo Tolstoy, Albert Einstein, Plato, Pythagoras, zpěvák K.D. Lang a Sylvester Graham, vynálezce grahamského krakoru.

Rodina a přátelé