Zdravá jídla pro boxery

Rychlost, síla a duševní jasnost, kterou potřebujete k úspěchu v boxu, začíná zdravou výživou. Zatímco doba roku a vaše hmotnostní třída by měla určit váš celkový příjem kalorií, plány zdravých jídel zajišťují, že každý den konzumujete správné množství správných jídel. Během mimo sezóny by zdravá jídla měla udržovat váhu v rozmezí 3 až 5 procent bojové hmotnosti a během boxovací sezóny by vám jídla měla umožňovat udržet váhu v blízkosti nebo v horní části vaší váhy bez přechodu.

Fakta

Bez ohledu na vaši hmotnostní třídu je obecným doporučením dodržovat dietu s nízkým obsahem tuku, středně až vysokým obsahem sacharidů. Během mimo sezóny můžete dodržovat pokyny stanovené americkou Dietetickou asociací, diety z Kanady a Americkou vysokou školou pro sportovní medicínu. To znamená dietu, která obsahuje 55 až 58 procent vašich denních kalorií ze sacharidů, 12 až 15 procent bílkovin a 25 až 30 procent tuku. Pokud však trénujete aktivně a během boxerské sezóny potřebujete další bílkoviny pro udržení síly a svalové hmoty. Z tohoto důvodu musíte upravit každodenní stravu tak, aby obsahovala 45 až 55 procent vašich denních kalorií ze sacharidů, 30 až 40 procent bílkovin a 15 procent tuků.

Identifikace

Vaše tělo ukládá sacharidy ve formě svalového glykogenu, který se pak přemění na glukózu, protože vaše tělo vyžaduje dodatečnou energii. Dostatečné rezervy jsou nezbytné pro splnění požadavků na školení a předcházení únavě. Dobré možnosti sacharidů zahrnují celozrnný chléb, obiloviny a těstoviny, luštěniny, sušené fazole a škrobovou zeleninu, jako jsou brambory. Protein je nezbytný pro budování a udržování svalové hmoty, opravu svalů a tkání poškozených během tréninku nebo boje a jako sekundární zdroj energie. Mezi dobré bílkoviny patří sója, maso, drůbež, ryby, vejce, mléko, jogurt, sýr, pšeničné obiloviny a jídlo, které zahrnují hnědou rýži a kukuřici nebo fazole. Tuky izolují a chrání orgány těla a podporují vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích. Nenasycené tuky v olejích, jako je oliva, řepka, ryby, světlice světlice, slunečnice, kukuřice a sójového oleje a potraviny, jako jsou mořské plody, vlašské ořechy a avokádo, jsou dobrou volbou.

Prebojové jídlo

Požadavky na výživu se mění v hodinách před každým zápasem. Jako součást strategie dobré prevence únavy jíst zdravou stravu na bázi sacharidů dvě až tři hodiny před každým bojem a hydratovat tělo třinácti až dvaceti-oz. sklenice vody. Nízké glykemické potraviny, jako jsou celozrnné těstoviny, sendvič s arašídovým máslem na celozrnném chlebu a ovoce, jako jsou jablka, hrušky nebo bobule, poskytují výhody sacharidové energie a současně zajišťují, aby hladina cukru v krvi zůstala konstantní.

Post Fight Meals

Požadavky na stravování po jídle se zaměřují na uhlohydráty pro obnovu rezerv glykogenu svalů a bílkovin pro opravu svalové tkáně. Během 45 minut od zápasu musíte jíst dvě až tři jídlo, dvě hodiny od sebe, skládající se z asi 1 g sacharidů na 2,2 lb. Tělesné hmotnosti nahradit rezervy svalových glykogenů a 1 g bílkovin na každých 4 g sacharidů, které pomáhají při opravě svalových tkání. Například pokud vážíte 150 liber. Vaše příspěvky by měly obsahovat asi 68 g sacharidů a 17 g bílkovin. Zatímco první jídlo může být ve formě tekutiny, všechny ostatní výživné pokrmy by měly být celozrnné.