Zdravé občerstvení mezi jídly

Když uslyšíte slovo “snacking”, můžete si představit bezvýznamnou práci na čipách nebo praclíky z nejbližšího prodejního automatu. Kvůli tomu může dojít k negativnímu oslabení. Pokud je to správně, může však být snacking důležitou součástí plánu zdravé výživy. Výběr správného občerstvení vám pomůže udržet spokojenost mezi jídly a přitom přispějete k vaší stravě důležitým živinám.

Ministerstvo zemědělství Spojených států doporučuje, aby při výběru vaší občerstvení zahrnovala jídla nejméně ze dvou skupin potravin. To pomáhá optimalizovat výživu, protože potraviny z různých skupin potravin jsou bohaté na různé živiny. Při konzumaci bílkovin a tuku v době svačiny bude také pomáhat udržet spokojenost až do příštího jídla. Pár jogurtů s čerstvými bobulkami, mrkvové tyčinky s humusem a celozrnnými krekry s několika kostkami sýra. Zabalte nějaký sýr do pár kusů krůt nebo rozemletem přírodní arašídové máslo na banán.

Vyberte si přenosné občerstvení, které můžete mít na vás po celou dobu. Když máte přístup k zdravému občerstvení, je méně pravděpodobné, že se dostanete k nezdravým možnostem, když dostanete hlad. Sbalte banán s balíčkem mandlového másla, mini rybích koláčů rozmazaných přírodním arašídovým máslem, sýrovým sýrem s jablkovými plátky nebo tvrdým vařeným vejcem s naseknutou zeleninou. Můžete také vytvořit vlastní směs stopy přidáním neslazeného sušeného ovoce na mandle a kešu.

Přestože je lákavé dosáhnout těch 100 kalorických svačinek nebo balíčku “přirozených” ovocných občerstvení, odolat touze. Mnoho nízkokalorických hotových svačinek nemá žádnou skutečnou podstatu a jsou plné umělých složek, které jsou méně než ideální. Vytvořte si vlastní svačiny zakoupením surových ořechů a neslazeného sušeného ovoce ve velkém. Smíchejte je dohromady a vložte do jednotlivých sendvičových sáčků, které můžete snadno pohnout. Nakrájejte ovoce a zeleninu a vložte je do jednotlivých pytlů s několika kousky sýra.

Občerstvení by mělo být jen tak – občerstvení. Měli by poskytnout dostatek kalorií, aby vás drželi až do dalšího jídla, ale ne tolik, kolik je standardní jídlo. Zaměřte se na 150 až 200 kalorií na svačinu. Chcete-li to v perspektivě, možnosti občerstvení, které obsahují 150 až 200 kalorií, zahrnují šest celozrnných krekrů s 1 polévkovou lžící přírodního arašídového másla, 8 uncí jogurtu s 1 šálkem melounu nebo jednoho malého pita kapsy s 2 unce světlého tuňáka.

Jděte do Combo

Přenosný

Vyhoďte balíček

Sledujte své porce