Zdravé alternativy mouky jako zahušťovadla

V těchto dnech jsou místní supermarkety zásobovány řadou zdravějších zahušťovacích alternativ k všestranné mouce, která nezlomí banku – a možná i méně. Škroby jsou skvělou volbou a je tu spousta na výběr. Někteří dělají ještě lepší práci než mouka jako zahušťovadlo a nebudete muset používat tolik. Většina škrobů je také bezlepková a ideální pro ty, kteří mají omezenou výživu.

Tapioca

Tapiokový škrob, nazývaný také tapioková mouka, je sladký prášek bez lepku. Při pečení ovoce koláče, můžete se rozhodnout pro okamžité tapioky perly nebo korálky. Džus, který se vaří z ovoce, bude absorbován perličkami a vytvoří pěknou hustou omáčku namísto křupavého koláče. Tapioka perly jsou také dobré pro gravies. Někteří navrhnou proti použití okamžitých tapioka perly, protože to může nakonec nechat trochu globule ve vašem koláč, ale nakonec, to je na vaše chuť a textury preference. Budete chtít používat malé perly, ne velkou, nebo určitě skončíte s neabsorbenými kusy tapioky ve vašem jídle.

Kukuřičný škrob

Kukuřičný škrob je konvenční všestranná a bezlepková volba, používaná ve všem od omáček až po dezerty. Kukuřičný škrob poskytuje pečenému zboží měkkou strukturu a přidanou strukturu. U omáček a omáček nepřidávejte kukuřičný škrob přímo do horké kapaliny nebo se hromadí, vytvoří se kal se trochou studené vody a potom se přidá trochu k tekutině. Kukuřičný škrob také dobře nemíchá s kyselými přísadami, jako je víno nebo zakysaná smetana – arrogantní roh by byl lepší volbou.

Arrowroot

Arrowroot je bezlepková, prakticky bez chuti, která se nejlépe používá pro omáčky na bázi mléka. Pokud máte v plánu vytvořit dostatečnou omáčku pro uložení a zmrazení pro pozdější použití, bude arktická roura vaší nejlepší alternativou, neboť se během procesu zmrazování a rozmrazování nerozbije. Během procesu vaření nepřehřívejte kukuřičku ani ztratíte jeho zhušťovadla, použijte ji pro potraviny, které budou vařeny na nízké a okamžitě odstraněné z tepla. Nevýhody pro šípky jsou jeho cena a dostupnost – zaplatíte více za šípku a nemusí být tak snadné najít.

Bramborový škrob

Nemusíte se zaměňovat s bramborovou moukou, bramborový škrob je čistý, bez chuti a bezlepkový prášek s nízkým obsahem tuku. Je to také jediný škrob přijatelný pro použití v průběhu Pesach, neboť není založen na zrnu. Bramborový škrob je vhodný pro použití v omáčkách, polévkách a polévkách. I když může vydržet vyšší teploty během vaření, bramborový škrob by neměl být používán v receptech, které vyžadují dosažení bodu varu. Při použití v pečení je bramborový škrob velkým absorbérem vlhkosti, což vede k houbovitějším, lehčím kolákům.

Na asijských trzích je k dispozici mnoho škrobů, které můžete vyzkoušet ve vaření. Pokud hledáte mouku pro bagrování, zkuste vodní kaštanový škrob nebo sladký bramborový škrob. Kudzu prášek je kapalný zahušťovač prodávaný v kusy, takže ho musíte nejdříve rozdrtit na prášek. Sladká rýžová mouka je dobrou volbou pro dezerty, ale nezaměňujte je na rýžovou mouku – nejsou to stejné. Sago škrob se často používá pro pudink, stejně jako tapioka.

Asijské potraviny