Fruitopia nutriční hodnotu

Jméno “Fruitopia” vyvolává obrazy šťávového nápoje plného antioxidantů a vitamínů prospěšných pro tělo, ale tento nápoj, prodávaný společností Coca-Cola jako ovocný nápoj, neposkytuje příliš ve smyslu nutriční hodnoty. Jedna porce je dobrým zdrojem vitaminu C, ale není jinak výživnější než Kool-Aid nebo jiné druhy cukrových nápojů.

Složky

V jedné láhvi nebo ve 473 ml porce Fruitopia – příchuť moučice z borůvkové mouky pro tento příklad – najdete filtrovanou vodu, cukrovou glukózu / fruktosu, ovocné šťávy z koncentrátu – hroznové, jablečné, borůvkové a melounové; Koktejlní extrakt pro barvu, přírodní aroma a extrakt z hroznů.

Nutriční hodnota

Jedna láhev Fruitopia obsahuje 120 kalorií, což odpovídá 15 Cheese nebo poloviční čokoládové tyčinky Caramilk. Většina kalorií pochází z cukru – celkem 32 g nebo ekvivalent 8 lžiček. Nápoj neobsahuje žádné tuky – nasycené, trans nebo jiné, ale obsahuje 20 mg sodíku nebo 1 procent denního doporučeného příjmu. K dispozici je 10 g draslíku, ale nestačí k tomu, aby přispěl k Vašemu dennímu doporučenému příjmu. Produkt obsahuje 0,1 g bílkovin a žádný vitamín A. Zajišťuje však 100% svého denního vitamínu C. V Fruitopii není žádný vápník, železo, kofein nebo aspartam.

Chuti

Fruitopia pochází z různých příchutí, včetně mouky z borůvkových melounů, integrace ovoce, mandarinky z granátového jablka, malinové kiwi karmy a povědomí o nadšení z jahod.

Upozornění na alergie

Fruitopia neobsahuje žádné mléčné výrobky, pšenici ani lepek. Pro specifické ovocné alergie zkontrolujte seznam složek každé chuti, abyste zjistili, které nápoje obsahují, které ovocné produkty.

Úložný prostor

Fruitopia může být uskladněna v regálech v obchodech, protože je vzduchotěsná a nezhorší se předtím, než byla těsnění rozbitá, ale měla by být chlazena po otevření a spotřebě poměrně brzy po otevření, aby nedošlo ke znehodnocení.