Jak vařit 25 kilogramů krůty

Poutníci nejprve oslavovali Den díkůvzdání v roce 1621, ale trvalo to až do roku 1863, kdy prezident Lincoln vyhlásil třetí čtvrtek v listopadu za národní dík díkůvzdání. Teprve v roce 1941 Kongres vyhlásil Den díkůvzdání za legální dovolenou a vytvořil úzkost pro kuchaře po celé zemi. Jak si vařit Turecko, s jakou sezonou a jak dlouho je vařit, jsou otázky na jazycích i těch nejvíce ochucených kuchařů během prázdnin.

Rozmrazte zmrazené krůty v chladničce nebo ve studené vodě. Rozmražení 25 liber. Krůta v lednici trvá asi šest dní a ve studené vodě asi 12 hodin. Neodstraňujte krůty z plastového obalu, když rozmrazíte v chladničce a zabalíte krůty v dalším plastovém obalu, když rozmrazíte ve studené vodě.

Zkontrolujte vnitřek krůty pro drobky a krk. Odstraňte je z krůt a dejte je stranou pro omáčku.

Předehřejte troubu na 325 stupňů Fahrenheita.

Oloupeme kůži z červené cibule a nakrájíme je do čtvrti. Vyjměte kůži papíru z hlavice česneku a oddělíme hřebíček.

Odřízněte šest nebo sedm větviček čerstvého tymiánu, petrželky, rozmarýnu a šalvěje. Smíchejte bylinky s cibulí a česnekem. Přidejte čtyři čerstvé bobkové listy do bylinky, česneku a cibule.

Odstraňte krůty z plastového obalu. Vysušte je dobře pomocí papírových utěrek.

V prázdné dutině krůta smažte sůl a papriku. Stuďte bylinu, česnek a cibulí směs do dutiny krůty.

Dejte morku do velké pečicí pánve, na prsou nahoru. Do spodní části pánve nalijte 1/2 šálku vody. Těsto roztát a máme poloviční krém.

Sůl a pepř na vnější straně krůty. Vložte teploměr, který chrání troubu, dovnitř stehenního krku. Volně pokryjte krůty hliníkovou fólií s vysokým zatížením a vytvoříte stan s fólií. Nezapojujte stanu fólií do pekáče.

Dejte morku do trouby a pečte o dvě až dvě a půl hodiny. Vyjměte krůty z trouby a zbytky másla. Umístěte tuňku zpět do trouby a pokračujte v pražení po dobu dalších dvou až dvou a půl hodiny nebo dokud teploměr nepřečte 165 stupňů Fahrenheita.