Bylinné léky k rozpuštění ledvinových kamenů

Národní nadace pro ledviny uvádí, že více než půl milionu lidí navštěvuje každoročně své místní pohotovostní místnosti kvůli ledvinovým kamínkům. Tyto tvrdé kameny – které mohou být stejně malé jako zrno písku nebo velké jako oblázky – jsou vyráběny z chemikálií, které se nacházejí v moči. Nejčastější kameny jsou vyrobeny z vápníku. Existuje mnoho důvodů, proč lidé dostávají ledvinové kameny, včetně stravy, obezity, rodinné anamnézy a nedostatek vody. Kameny mohou způsobit velké množství bolesti, když způsobí zablokování nebo podráždění. Tyto kameny mohou procházet močí pít velkým množstvím vody a v některých případech je nutná operace. Existuje celá řada bylinných léků, které pomáhají rozpouštět ledvinové kameny a snižovat bolest.

Charles Kane, učitelka a botanická spisovatelka knih jako “Bylinková medicína: trendy a tradice”, uvádí, že lopuch, který pochází z rodů bodláků, může pomoci při rozpouštění ledvinových kamenů. Rastlina byla po staletí používána k odstraňování orgánů kamení. To je způsobeno inulinem, což je jedna z vlastností v lopuchu. Tato léčivá bylina také působí jako diuretikum, které pomáhá vylučovat moč. Ropa může být užita v tinkturách, kapslích nebo infuzích a doporučuje se smažit třtinou až čtyřikrát denně v šálku horkého čaje. Kromě toho, že pomáhá rozpouštět ledvinové kameny, může lopuch také zabraňovat tvorbě kamenů.

Pít uva ursi ursi několikrát denně může pomoci rozpustit ledvinové kameny. Certifikovaná výživová lékařka Phyllis Balchová a autor knihy “Přípravek pro léčbu bylin” naznačují, že listy této malé křovovité rostliny mohou působit jako diuretikum, které může pomoci snížit kyselinu močovou, což jsou některé kameny. Má také vysoký obsah arbutinu, který zvyšuje průtok moči a pomáhá alkalizovat moč, což pomáhá rozpustit kámen. Doporučuje se vyhnout se ura ursi s citrusovými plody, džusy a vitamínem C.

Kořen pampelišky může pomáhat při rozpouštění ledvinových kamenů, podle Michaela Castlemana, spisovatele zdraví a autora knihy “Herbal Medicine”. Pampeliška byla po celou dobu považována za skvělý způsob, jak udržet vnitřní orgány čisté a bez kamenů. Tato bylina je také diuretikum, což pomáhá eliminovat kámen prostřednictvím zvýšeného močení. Pitná horká pampeliška každých 15 až 20 minut může nabídnout úlevu. Pravidelný pitný pudinkový čaj může také zabránit vzniku ledvinových kamenů. Kromě toho míchání pampelišky se štěrkem čajový kámen může změkčit kámen, což usnadňuje projít kámen. Tato směs může rovněž snížit bolest, kterou kamen může způsobit.

Stinging kopřivy byly používány na pomoc s infekcí močových cest a onemocnění ledvin po staletí. Lékár, výživový a bestselling autor Dr. Earl Mindell říká, že bodnutí kopřivy může snížit zánět močového měchýře a pomáhá rozbít ledvinové kameny. Stinging kopřivy mohou být vzaty jako tinktury, v kapslích nebo jako čaj.

Lopuch

Uva Ursi

Kořen pampelišky

Stinging Nettles