Cvičení pro zakřivenou dělohu

Děloha je orgán hruškovitého tvaru, který nese vyvíjející se plod uvnitř těla ženy. Obvykle je děloha ve svislé poloze v pánvi. Hřbetní děloha nastává, když se děloha opře zpět směrem k páteři. Žena se může narodit s hřbetní dutinou nebo se může stát porodem po porodu. Šlachy a vazy, které drží dělohu ve vzpřímené poloze, mohou být během porodu natrženy nebo roztrhány, což vede k tomu, že děloha spadne dozadu. Existuje několik cvičení, které lze provést k posílení těchto svalů, což umožňuje děloze obnovit vertikální polohu.

Kolená hrudníku

Cvičení na hrudi pomáhá děloze posunout zpět do svislé polohy. Ležte na zádech s koleny ohnutými a nohy rovně na podlaze. Zvedněte jedno koleno nahoru k hrudi a držte ho oběma rukama. Udržujte tuto pozici po dobu 15 až 20 sekund a poté ji uvolněte. Opakujte proces s druhou nohou. Střídavě mezi levou a pravou nohou každé dva až čtyřikrát.

Závažná kontrakce a relaxace

Toto cvičení posiluje svaly podél pánevního dna. To povzbuzuje dělohu, aby se posunula ve svislé poloze. Chcete-li toto cvičení, ležet plochý na podlaze se zbraněmi na stranu. Zhluboka se nadechněte a zvedněte hýždě z podlahy o jeden centimetr. Držte tuto pozici pět sekund a uvolněte pozici spolu s dechem. Opakujte tento proces pětkrát, abyste zvýšili sílu pánevních svalů.

Šikmé zvraty

Toto cvičení posiluje šikmé svaly a jádro těla. Funguje dobře pro posílení pánevních svalů, což je důležité při nápravě zakřivené dělohy. Ležíte rovně na podlaze rukama za hlavou, propojené. Udržujte kolena ohnuté a nohy ploché na podlaze. Zvedněte koleno vlevo a současně zdvihněte hlavu rukama. Otočte svůj kmen při stoupání, takže pravé lokty se setká s vaším levým kolenem. Opakujte tento proces s druhou stranou a zajistěte, aby levé koleno splnilo pravé koleno. Pro dosažení nejlepších výsledků udělejte alespoň 10 z nich.

Kegalové cvičení

Kegalové cvičení jsou důležité, aby byly svaly pánevního dna ženy silné. Tyto specifické svaly nejen opravují zakřivenou dělohu, ale také pomáhají snížit inkontinenci. Nejlepší věc o Kegalových cvičeních je, že mohou být prováděna kdekoliv a kdykoli. Klinika Mayo vás naučí najít správné svaly zasunutím prstu do pochvy a stisknutím svalů. Jakmile zjistíte, že tyto svaly jsou napnuty po dobu 10 sekund, uvolněte je. Klinika Mayo uvádí, že byste měli každý den dělat tři sady 10 opakování.