Jak dělat cyklus spin-ups?

Školení na kole je více než jen budování síly a vytrvalosti – vaše techniky také určují vaši hranu v závodě nebo jízdě ve skupině. Hladký, rovnoměrný zdvih pedálu je klíčem k maximalizaci vaší síly a kondice a může pomoci předejít zranění. Cyklistická spin-up jsou jednoduché intervaly, které můžete udělat, abyste pomohli svým zdvihům pedálu a zvýšit svůj rozsah kadence. Nalévají vás, abyste se naučili pedál na velmi vysokém kmitočtu, aniž byste skákali do sedla, a pomohli vám rozvinout takový super-hladký zdvih pedálu, který potřebujete vyniknout.

Vyberte střední řemen na malém kroužku řetězu a začněte šlapat rychlostí. Měl byste mít pocit, že dokážete udržet toto tempo neurčitě, aniž byste byl opravdu unavený.

Zvyšte rychlost šlapání velmi pomalu, ale pevně se soustřeďte na udržování rovnoměrného zdvihu pedálu. Neměli byste se tlačit rovně dolů na pedály výrazně tvrdší než je tahat je přes horní nebo spodní část zdvihu a vaše boky by měly zůstat čtvercové na sedle, aniž by skákali nebo houpali trup.

Pokračujte v pedálování rychleji, dokud již nemusíte udržovat tahy rovnoměrně, nebo dokud nezačnete poskakovat v sedle. V tomto okamžiku zpomalte kadenci, dokud nebudete schopni udržet hladký zdvih a tiché horní části těla, a pak pokračujte v pedálování po dobu jedné minuty.

Odpočiňte zpomalením vaší kadence, dokud nedosáhnete tak snadného, ​​ustáleného tempa, které jste udrželi před intervalem. Pedál je snadný po dobu dvou až tří minut – dokud se vaše dýchání dostatečně zpomalí, abyste mohli pořádně rozhovor – a pak začněte znovu odstartovat interval.

Ochlaďte na lehkou kadenci po dobu nejméně 10 minut.