Jak dlouho trvá tělesný prášek a tělové mléko dobré?

Životnost tělových mléčných roztoků a prášků se může lišit a závisí do značné míry na složkách. Použijte data exspirace, obvykle na obalech výrobků, jako obecnou příručku, mnoho vnějších faktorů může způsobit předčasný úpadek produktu. Nesprávné uskladnění, vysoké teploty a častý kontakt s neprázdenými rukama mohou vést k předčasnému zhoršení. Používání expirovaného nebo znehodnoceného lotionu nebo prášku může mít vliv na jeho účinnost a může dokonce vést k podráždění nebo infekci kůže v závislosti na citlivosti kůže.

Tělové mléko

Body lotions mají obvykle trvanlivost asi dva až tři roky, podle Real Simple. Přírodní a organické přípravky často obsahují přísady, které způsobují, že se rychle zkazí, čímž se dosáhne kratší doby skladovatelnosti. Zatímco data o vyčerpání opalovacího krému obvykle trvají od jednoho do tří let, často se používá krém během jednoho roku, neboť vystavení vzorku vzduchu vede k odpaření vody a rozpadu produktu, což může mít vliv na jeho stabilitu. Neobvyklý nebo abnormální zápach, oddělování olejů a změna barvy mohou být jistými příznaky lotionu, který je daleko za svou špičkou.

Body Powder

Kosmetické prášky mají typickou životnost v rozmezí od šesti měsíců do roku, v závislosti na tom, z čeho se prášek skládá, uvádí Skincare-News.com. Jim Hammer, zakladatel společnosti Mix Solutions, poradenská společnost pro kosmetické a osobní hygienické výrobky, tvrdí, že některé prášky na tělo mohou trvat až dva roky nebo déle kvůli nízkému obsahu vlhkosti. Avšak pokud je prášek skladován ve vlhkém prostředí, může absorbovat vlhkost, zvyšovat pravděpodobnost růstu bakterií a znehodnocení produktu. Určení expirovaného prášku může být trochu obtížnější než expirované pleťové mléko, protože prášky obvykle nemění barvu ani vůni. Vodní skvrny nebo změna textury mohou znamenat, že je čas ho hodit.

Maximalizovat dobu trvanlivosti

Kromě dodržování termínů vypršení platnosti existuje několik věcí, které vám pomohou udržet vaše lotiony a prášky zkažené. Skladovat lotiony v pumpách a trubkách, na rozdíl od sklenic, aby se zabránilo vnikání vzduchu do kontejneru, a udržujte víčka a víčka těsně uzavřená. Bakterie z rukou se mohou snadno přenést do pleťových mlék, takže pro použití použijte stěrku, bavlněný tampon, houbu nebo prášek. Často umyjte nebo dezinfikujte aplikační materiály – kartáčky, špachtle, práškové bály – aby se zabránilo tvorbě bakterií. Výrobky vždy ukládejte na chladných, suchých a tmavých místech, jako je například zásuvka na make-up. Nepoužívejte je v blízkosti sprchy nebo umyvadla, neboť teplo a vlhkost mohou urychlit pokazování, to platí zejména pro tělové prášky a pleťové vody s přírodními, organickými a botanickými složkami. Chladničky jsou skvělým místem pro udržení chladiv.

Co když není datum vypršení platnosti na mém produktu?

Pokud není uvedeno datum vypršení platnosti, postupujte podle telefonního čísla zákaznické služby na balení nebo na internetových stránkách značek nebo distributorů. Formulace obsahující alfa-hydroxykyseliny a / nebo botanické složky jsou obzvláště snadno zkažené.