Jak ovlivňuje vápník srdce?

Minerální vápník pracuje s hořčíkem, fosforem a vitamínem D k podpoře zdraví kostí. Je také zodpovědný za další funkce vašeho těla, včetně funkce nervů a regulace krevního tlaku. Důkazy také ukazují, že vápník ovlivňuje vaše srdce a je vyžadován pro správné zdraví srdce.

Srdeční kontrakce

Vápník hraje významnou roli v srdeční činnosti, podle recenze provedeného výzkumnými pracovníky na Columbia University College of Physicians and Surgeons. Během elektrické vodivosti se vápník uvolňuje ze sarkoplazmatického retikulu, což je struktura, která se nachází uvnitř svalových vláken, a pomáhá vašemu srdci porazit a správně kontrastovat. Jakékoli narušení uvolňování vápníku ze sarkoplazmatického retikulu může ovlivnit funkci srdce, podle výzkumu, který byl publikován v březnu 2003 v časopise Journal of Clinical Investigation.

Krevní tlak

Vysoký krevní tlak přináší další zátěž na vaše srdce, protože musí pracovat lépe na pumpování krve v těle. Navíc hypertenze poškozuje krevní cévy, které vedou k vašemu srdci, které mohou blokovat průtok krve a zvyšovat riziko srdečního záchvatu. Vědci z McMaster University v Kanadě informovali v čísle z ledna 1999 o “Americkém žurnálu hypertenze”, že suplementace vápníku vede k malému snížení systolického a diastolického krevního tlaku.

Obezita

Obezita zvyšuje riziko vzniku plaku ve stěnách tepny, zúžení tepen a snížení průtoku krve. To je spojeno se zvýšeným rizikem srdečních onemocnění a dalších srdečních problémů. Vápník může pomoci zabránit nástupu obezity kontrolou kalcitriolu, hormonu, který přispívá k ukládání tuku a snižuje spalování tuků. Nedostatečná hladina vápníku zvyšuje kalcitriol, zatímco odpovídající hladiny vápníku snižují uvolňování hormonu. Výsledek byl uveden v lednu 2005 vydání “Journal of American Board of Family Practice.”

Interakce

Pokud užíváte nějaké léky, jako je alendronát, léky snižující hladinu cholesterolu a digoxin, mohou podle studie University of Maryland Medical Center reagovat na doplňky vápníku. Před přijetím všech doplňků se poraďte s poskytovatelem zdravotní péče.