Jak vařit brambory na kostky v mikrovlnné troubě

Mikrovlnná trouba umožňuje mnohem jednodušší a rychlejší vaření brambor na kosticích, ať už chcete připravit celou bramborovou misku v mikrovlnné troubě, nebo přidávat brambory na mísu, která má být pečená, vařená nebo smažená. Tato technika je obzvláště výhodná při výrobě domácích hranolků, protože je obtížné vařit střed brambor před vypálením venku. Mikrovlnné brambory je měkké, ale můžete v ořechách vytrhnout. Případně můžete v nějakém másle a petrželku smíchat rychlé petrželové brambory.

Potřete brambory pod studenou tekoucí vodou a vysušte je pomocí papírových utěrek. Brambory nakrájíme na kostky o průměru přibližně 1 až 1 1/2 palce. Můžete nejprve oloupat brambory nebo nechat peeling neporušené.

Přidejte brambory do mikrovlnné bezpečné misky nebo je rozdělte na mikrovlnnou desku. Přidejte svůj výběr bylin a koření, pokud si přejete. Přinejmenším brambory využívají soli pro přidání chuti, ale můžete také přidat pepř, máslo a byliny. Obal pokrýt plastovým obalem, aby se zachytil v páru a zabránilo jeho vysychání.

Microwave brambory na nejvyšší nastavení po dobu 3 minut, pokud vaříte jednu nebo dvě střední brambory, nebo 5 minut pro větší množství brambor.

Vyjměte nádobku z mikrovlnné trouby a otočte je. Míchat brambory, pokud je vaříte v misce nebo je otočíte na opačnou stranu, pokud použijete talíř.

Vraťte brambory do mikrovlnné trouby a pokračujte v vaření v 1minutových intervalech, dokud nejsou měkké do středu a můžete je snadno propíchnout vidličkou. Měli byste být schopni vařit jednu až dvě střední brambory za 3 až 5 minut, ale velká mísa šesti brambor může trvat 10 minut nebo více.