Vláknová alergie

Když přemýšlíte o alergii, vlákno zřejmě nepřichází v úvahu. To proto, že vláknová alergie není přesná diagnóza. Pokud pociťujete nežádoucí účinky při konzumaci vlákniny, můžete jíst příliš mnoho vlákniny, mít alergii na pšenici nebo nesnášenlivost vůči určitým zrním. Mnoho lidí zmate alergii s jiným stavem, protože trávící příznaky jsou podobné. Váš lékař může určit, který stav způsobuje příznaky. Nepokoušejte se self-diagnostikovat pouze na základě příznaků.

Spotřeba vlákniny

Vláknina je základní látka potřebná pro správné trávení a celkové zdraví, podle AskDrSears.com. Fiber pomáhá vašemu trávicímu traktu udržovat potravu pohybující se ve střevech a udržovat pravidelnost. Nedostatek vhodných vláken ve vaší stravě může vést k zácpě a dalším zdravotním problémům. Většina Američanů nejedí doporučený denní příjem vlákniny od 25 g do 35 g. Pokud začnete jíst potraviny s vysokým obsahem vlákniny nebo užíváte vláknové doplňky náhle, můžete se setkat s nadýmáním, plynem, nevolností, průjem a zvracením. Tyto příznaky mohou být zmateny alergií.

Pšeničná alergie

Možná jste zmatení spotřeby vláken s jídlem pšenice. Pokud jste alergičtí na pšenici, můžete být také alergičtí na oves, žito a ječmen, protože všechny obsahují podobnou bílkovinu, lepek. Podle MayoClinic.com někdo s alergií na pšenici má přecitlivělost na jeden ze čtyř hlavních proteinů, které se vyskytují u pšenice. Když konzumujete pšeničné produkty, imunitní systém reaguje, jako by byl napaden a začal produkovat imunoglobulin E nebo IgE protilátky. Vytvoření těchto protilátek vede k chemické řetězové reakci v těle a způsobuje časté alergické příznaky, jako jsou kožní vyrážky, astma, křeče nosu a zažívací potíže, podle americké akademie alergie, astmatu a imunologie.

Intolerance

Potravinová nesnášenlivost a alergie jsou dvě odlišné podmínky, které jsou obvykle zmatené. Potravinová intolerance je považována za běžnější než alergii a typicky je spojena se zrnky, mlékem a určitými cukry. Americká vysoká škola gastroenterologie uvádí, že nesnášenlivost jídla je neschopnost trávicího traktu správně rozložit určité bílkoviny a cukry v různých potravinách. Příznaky nesnášenlivosti ovlivní pouze zažívací systém, nadýmání, plyn, zvracení, nevolnost, průjem, bolesti břicha a křeče.

Zvažování

Pokud se u Vás vyskytne průjem jako důsledek konzumace vlákniny, poraďte se s lékařem. Hnačka může způsobit dehydratace, závažný zdravotní stav, který může být život ohrožující. Lékař může doporučit, abyste upravili dietu, abyste zmírnili příznaky.