Vypadávání vlasů způsobené zbarvením

Existuje mnoho důvodů, proč může žena najednou začít ztrácet vlasy: mezi běžnými viníky jsou hormonální změny po porodu, neaktivní nebo nadměrně aktivní štítná žláza, chemoterapie a nežádoucí účinky na léčbu. Avšak vlasy, které jsou nadměrně zpracované, barvené nebo bělené, se mohou rozštěpit na šachtě nebo kořeně a nechat ženu, aby se dokázala potýkat s dočasnou ztrátou vlasů. Dobrou zprávou je, že jakmile se chemická reakce zastaví, kořeny se mohou začít znovu růst.

Nic z toho, co by se o tom mohlo stát

Zjistěte a pochopte, co je ve vašem vlasovém barvě. Pokud máte vlasy zbarvené v salonu, zeptejte se svého stylistka, jaké jsou ingredience v každé barvě, kterou smíchá. Při zbarvení vlasů doma berte na vědomí možné rakovinotvorné a škodlivé látky, jako je para-fenylendiamin (PPD), černouhelný dehet a octan olovnatý, které jsou uvedeny na krabičce.

Zažištění vlasů

Náhlá onemocnění, jako kašel, sípání, kopřivka a rýma, může po zničení vlasů znamenat, že vaše vlasy reagují špatně na barvu. Můžete si všimnout krátce poté, co se vaše vlasy rozlomily v sekcích – buď v kořenech nebo na koncích – kde byla použita barva.

Barevné očekávání

Navštivte profesionální kadeřník, který vyvádí vlasy kvůli své ztrátě. Pokud se nejhorší stane a ztratíte své vlasy u kořene kvůli samotnému zbarvení vlasů, vyroste. Zatím navštívte renomovaný salon paruky a vyberte si vlasy, které nejlépe reprezentují vaši barvu a řez. Při pohybu dopředu používejte pouze přírodní barviva na vlasy, jako jsou henna a produkty na bázi zeleniny. Uvědomte si také, že americká rakovinová společnost varuje ženy před umírajícími řasami a obočím.