Zdravotní rizika pro dítě po c-sekce

Existuje mnoho důvodů pro c-sekci, včetně dítěte, které je příliš velké, aby se vešly přes vagínu bezpečně, pomalé práci, infekci jako je HIV nebo plodová strach. Některé zdravotní rizika jsou bohužel spojené s chirurgickým výkonem a léky užívanými během císařského narození.

Děti, které se narodí prostřednictvím císařského řezu, mohou vyvinout respirační a dýchací potíže, jako je tachypnoe. K tomuto stavu dochází, protože plicní tekutina, která je normálně vymačkána, když dítě projde narozením, zůstává v plicních vaku. To dělá obtížně dítěti správně vdechovat kyslík, což způsobuje, že dýchá rychleji nebo nepravidelněji. Dítě může také vzplanout nosní dírky, zahřmět nebo stébit. Můžete si také všimnout, že jeho kůže se rychle vztyčuje do žeber, když dýchá.

Děti, které jsou podávány c-sekcí mohou být vystaveny žloutence, zvláště pokud dítě bylo předčasné. Tento stav způsobuje zbarvení kůže a očí nažloutlé barvy. Vyvíjí se, když se pigment, nazývaný billirubin, buduje uvnitř krve. Játra novorozence mohou mít obtíže při zpracování tohoto billirubinu. Ačkoli tato podmínka neublíží dětem, může způsobit vážné poškození mozku, pokud není ponechána léčena.

Test Apgar je první zkouškou, která se podává novorozenému. Vyhodnocuje pulz vašeho dítěte, dýchání, vzhled, úroveň aktivity a odezvu na grimasy. Bohužel, dítě, které je dodáno císařským dětem, už mohlo být v nouzi nebo nebylo stimulováno ve stejném případě, kdyby byla dodána vaginálně. To může způsobit, že má nízké skóre na Apgar. Lékař bude muset sledovat její stav nebo poskytovat další nouzovou péči.

Anestezie užívaná během chirurgického zákroku c-sekce může ovlivnit některé novorozence. Kvůli uklidňujícímu účinku může být dítě pomalé nebo neaktivní. To může dělat to těžké pro dítě se zachytit během kojení, což může způsobit potíže s krmením a frustraci. Americká asociace pro těhotenství dále uvádí, že anestezie může způsobit změnu srdeční frekvence dítěte nebo snížení jejího dýchání.

Problémy s dýcháním

Žloutenka

Nízké skóre Apgar

Nežádoucí účinky anestezie