Jak měnit plenky pro dospělé s nimi

Neschopnost jednotlivce ovládat, když má střevní pohyb, se nazývá fekální inkontinence. Zatímco porucha zahrnující gastrointestinální nebo neurologický systém je zpravidla příčinou fekální inkontinence, jiné stavy mohou také vést ke ztrátě kontroly střev. Fekální inkontinence postihuje lidi všech věkových kategorií, včetně dospělých.

Sběr zásob a výměna oblečení. Najděte soukromé umístění a umístěte tyto položky v blízkosti oblasti, kde budete měnit pleny. Otevřete dva plastové sáčky – jeden pro znečištěné prádlo a druhý pro odpadky. Umístěte je na stranu. Umyj si ruce.

Umístěte dospělého na místo. Nakreslete závěsy nebo žaluzie přes okna a zavřete všechny dveře, abyste maximalizovali soukromí. Pomozte dospělému člověku na posteli a zakryjte měnící se pod ním podklad buď papírovou vložkou nebo omyvatelnou podložkou. Použijte rukavice a v případě potřeby mu pomůžete odstranit kalhoty a jiné oblečení. Vložte znečištěné oblečení do pytle na prádlo.

Uvolněte pleny a umyjte oblast pohlavních orgánů jednorázovými ubrousky. Vyčistěte zepředu dozadu a vždy vymazávejte. Po použití vložte znečištěné jednorázové ubrousky do koše.

Pomozte individuálnímu rolování po jeho vyčištění po odstranění celé genitální oblasti. Složte pleny na sebe tak, aby obsahovalo co nejvíce stolice a moči uvnitř pleny. Vytáhněte pleny pod jednotlivce, pouze s čistou vnější částí přicházející do styku s pokožkou.

Očistěte hýždě a mezi nohama s jednorázovými ubrousky. Pokračujte ve využívání pohybů zepředu k sobě, po každém utírání plátků a likvidaci ve vhodném sáčku. Pomozte jednotlivci vracet se zpět na záda, pak na druhou stranu. Přejděte na druhou stranu postele.

Vyčistěte hýždě a jakékoliv znečištěné oblasti, které by mohly být nepřístupné, když byl jedinec na své druhé straně. Po vyčištění celé oblasti a všech záhybů mezi nohami odstraňte složenou, znečištěnou plenu. Umístěte jej do koše.

Odstraňte znečištěné rukavice a zlikvidujte je a pak použijte čerstvé rukavice. Zkoumejte pokožku jednotlivce na zčervenání a podráždění. V případě potřeby aplikujte krém na plenky. Použijte tkaninu pro použití krému na pleny. Tkáň zlikvidujte v koši.

Nasuňte novou plenu pod jednotlivce a zastrčte ji pod kyčle. Pomozte mu, aby se vrátil na záda, upravil polohu pleny a zajistil ji. Odstraňte podložku pod ním a pomozte mu s čerstvým oblečením a prádlem.

Umístěte vložku papíru nebo omyvatelnou podložku do příslušného obalu. Čistěte a dezinfikujte oblast. Uzavřete plastové sáčky a vezměte je do odpadu a prádla. Odstraňte rukavice a důkladně umyjte ruce.