Jak pečeme krůtí kotlety

Turecké kotlety jsou tenké, rozřezané řezy 4 až 8 uncí z krku. Těstovinové kotletky vypadají a chutnají stejně jako jehněčí, telecí nebo vepřové kotlety a používají podobné techniky vaření. Avšak krůtí kotlety mají nižší obsah tuku a kalorií. Turecké kotlety jsou také podobné těstovinám bez kostí a recepty jsou obecně zaměnitelné. Použijte teploměr na maso, abyste se ujistili, že krůtí kotlety jsou vařeny na bezpečnou teplotu 165 stupňů Fahrenheita, ale dávejte pozor, abyste je nepřeplnili. Turecké kotletky jsou štíhlé a přepečené způsobují suché, tvrdé maso.

Umístěte krůtí kotlety do skleněné nebo smaltované mísy. Nejlépe si nakrájejte kotlety podle výběru nakrájené zeleniny, jako jsou červené a zelené papriky, cibule, česnek nebo houby.

Posypeme zeleninou se solí a pepřem a kořením, jako je tymián nebo šalvěj.

Kryjte pánvi hliníkovou fólií a pečte nádobí na 350 stupňů Fahrenheita po dobu 45 až 60 minut, nebo dokud se kotle nepřidávají a nebudou růžové.

Zahřejte malé množství másla nebo oleje na vaření ve velké hrnci, pak nakrájejte nakrájenou cibuli a česnek v horkém oleji, dokud nebudou citliví.

Nalijte kuřecí vývar nebo vývar a přiveďte směs do varu, pak vyjměte pánev z hořáku a promíchejte suché kostky pečiva nebo krabici okamžité nádivky. Použijte 12-uncí plechovku pro každý šálek nádivky. Uložte malé množství suché náplně, aby obloha vrcholu.

Rozsypte směs do pekáče. Pokud je to žádoucí, rozetřete vrstvu brusinkové omáčky nad náplň.

Zelenina dělá celé jídlo

Stuffing pro svátky nebo jakýkoli den

Rychlé a zdravé pečivo na grilu

Usaďte krůtí kotlety na brusinkovou omáčku a naplňte a nakrájejte kotlety se směsí mléka nebo půl a půl vaší volby polévky, jako je krém z kuřete, celeru nebo houby. Použijte asi jednu třetinu šálku mléka pro každou plechovku polévky.

Umístěte misku do předehřáté trouby na 375 ° F a pečeme kotlety asi 45 až 60 minut, nebo dokud se kotle nepřipraví a nezůstane růžová.

Do misky umístit kyselou tekutinu, jako je víno, kečup, citrónová šťáva nebo ocot. Míchat hnědý cukr, med nebo melasu spolu s výběrem dalších příchutí, jako je omáčka Worcestershire, sójová omáčka, tymián, mořská sůl nebo mletý česnek.

Zmáčkněte malé množství olivového oleje, dokud je marináda konzistence hladké pasty.

Opláchněte krůtí kotlety a lehce je položte do papírových utěrek. Položte marinádu do plastového sáčku, který lze opětovně uzavřít, a do brašny přidejte kotlety. Sáček lehce přitlačte, abyste pokrývali kotlety a odstraňte co nejvíce vzduchu a utěsněte horní část.

Uložte kotlety do ledničky a nechte je marinovat 1 až 8 hodin.

Zahřejte vnitřní nebo venkovní gril na střední teplotu. Položte kotlety na horký gril a vařte je asi 3 minuty na stranu nebo dokud nejsou masové šťávy čisté.