Jak pečlivě vařit hamburger

Turecké hamburgery jsou alternativou k hamburgery vyrobené z hovězího masa. Jsou zdravější kvůli nižším obsahům tuku krůtového masa a poskytují jinou chuť sendvičovému hamburgeru. Tvarování a vaření hamburgrů se děje stejně jako u jejich hovězího protějška s jednou výjimkou, což je teplota. Hovězí hamburgery mohou být vařené na různé úrovně shluk, ale krůtí hamburgery musí být vařeny celou cestu. Způsob, jak zajistit, aby krůtí hamburgery jsou důkladně vařené, je použít teploměr na potraviny.

Připravte si hamburgery s požadovanými přísadami mícháním všech ingrediencí v misce. Zformujte patty rukama. Můžete vytvářet patty mezi dvěma fóliemi plastového obalu, aby se nepoškodili.

Zahřejte zdroj vaření. Používáte-li sporák, rozstřikujte olej na vaření nebo vrstvu panvice s rostlinným olejem a umístěte na středně vysokou teplotu. Pokud používáte gril, spusťte gril a grilovat grilovací olej, aby se maso nelepilo.

Umístěte hamburgery na pánvi nebo na grilu a nechte vařit po dobu 5 minut před převrácením, což by mělo být provedeno pouze jednou. Po dalších 5 minutách použijte teploměr na potraviny, abyste zkontrolovali hamburgery vložením jehly do poloviny do hamburgerů. Teploměr by měl číst 165 stupňů Fahrenheita, což je teplota vařeného Turecka.