Kolik kalorií můžete spálit po schodech?

Když přijedete do práce každé ráno, kávu v ruce, je lákavé jezdit výtahem k podlaze. Tento proces by mohl být rád první ráno, ale nic pro vaše fyzickou zdatnost nebude dělat. Možnost lepšího vypalování kalorií stoupá po schodech. Na horní straně spalování kalorií, lezení po schodech přispívá k každodennímu tréninku a může také posílit vaše kosti a svaly. Nezapomeňte před zahájením léčby konzultovat lékaře, abyste se ujistili, že je pro vás vhodný a bezpečný.

Lepší než výtah

Lezení po schodech nespálí spoustu kalorií, protože činnost trvá jen chvíli. Je to mnohem lepší, než stát ve výtahu. HealthStatus uvádí, že osoba, která váží 175 liber, spálí asi 21 kalorií během dvouminutového stoupání na schodech. Stojící stále na 60-ti sekundovém výtahu, naopak, hoří asi dvě kalorie. Pokud vystupujete po schodech několikrát po celý den, je snadné spálit více než 100 kalorií tímto cvičením samotným.

Posun k lepšímu zdraví

Lezení po schodech je tak efektivní cvičení, které je možné opakovat při návštěvě tělocvičny. Stroj schodišťového stupně simuluje opakující se akce lezení po schodech a umožňuje vypálit stovky kalorií na cvičení. Osoba, která používá tento stroj po dobu 45 minut, zaznamenává HealthStatus, spálí asi 417 kalorií.