Kolik turmerického prášku je v kari?

Koření směs známá jako kari, prakticky synonymem pro indické vaření, byl přijat a bojoval s Brity během koloniální éry. V současné době jsou připravované kari práškové směsi dostupné v hlavním proudu a specializovaných trzích po celých Spojených státech a mění se v závislosti na značce a složení tepla a intenzity.

Základy kurkuma

Turmeric je bylinná trvalka z rodiny Zingiberaceae. Curry prášek obsahuje sušené a mleté ​​kořeny rostliny kurkuma, ale v Indii nebo v jiných oblastech, kde rostlina rostou v hojnosti, kuchaři také používají kořeny čerstvé. Bylinkáři a tradiční léčitelé používali kurkuma po staletí v topických přípravcích, pastách a jiných formách. Chemický kurkumin je aktivní složkou kurkumu a zastánci tvrdí, že mezi dalšími vlastnostmi je kurkum protizánětlivý prostředek. MedlinePlus uvádí extrakt z kurkumu jako neprokázaný svou účinností při pomoci zmírnění příznaků různých stavů, včetně žloutenky, rakoviny kůže a Alzheimerovy choroby.

Indické / jihovýchodní asijské koření

Klasické koření používané v severní Indii zahrnují semena koriandru, kardamom, chilský a bobkový list – opojná směs. Turmeric přináší směsi smíchy a bohatou žlutooranžovou barvu, ačkoli vaše omáčka může skončit živě červenou, v závislosti na tom, jaké další složky tvoří směs kari. Strouhaný galangal, podobný zázvoru, kari, lístku citrónu a kokosového mléka, dodává do směsi prášku karí více tropickou chuť.

Náklady / směsi

Ze všech koření v komerčně připravených směsích je kurkuma typicky nejméně pricy. Příliš mnoho kurkuma v kombinaci může způsobit, že příprava bude nákladově efektivnější, ale výsledkem bude nudná, trochu prašná ochucující kari. Spice míchá nemusí uvést procento kurkuma v prášku kari, ale některé štítky ujišťují kupující, že směs neobsahuje přes určité množství složky. Vzhledem k jasnému žluto-zlatému odstínu a poměrně nízkým nákladům, turmeric dělá šetrný, ne-li zcela uspokojující náhražka šafránu v indické a perské vaření. Můžete kombinovat vlastní směs koření a měnit množství kurkuma tak, aby vyhovovaly vašemu osobnímu vkusu a rozpočtu.

Použití / Variace

Předem smíchaný prášek z kari je časomíra při výrobě pikantních omáček nebo studených dresinků. Můžete zesílit pěší obchodní směs s práškovým chilem, skořicí, kmínem, nebo jakoukoli individuální chutí, které vám chybí. Vaření kari prášek v oleji předtím, než je kombinujete s jinými přísadami, umožní, aby chuti kvete, a vyloučíte jakýkoliv mosazný nebo syrový vkus, což je obzvláště důležité, pokud vyrábíte kuřecí curry salát nebo chutney-type. Chcete-li z běžně vypadající rýže na něco okouzlujícího, vložte na rýžovou rýži špetku obyčejného kurkuma a promícháme vidličkou. Rýže se zlacuje, ale chuť se nezmění.