Nejzdravější studená obilovina

Počet dostupných studených obilovin se zvýšil natolik, že mnoho obchodů s potravinami má celou uličku věnovanou pouze obilovinám. Aby vás pomohli přilákat k jejich značkám, mnozí výrobci omítí přední stranu svých obilných krabic s frázemi jako “Vyrobeno z celých zrn” nebo “Dobré pro zdraví srdce.” Přestože to může být lákavé důvěřovat těmto tvrzením a prostě uchopit krabici a jít , Trvá trochu více detektivní práce a najdeme nejzdravější možnosti.

Výrobci obilovin mohou používat výraz “vyrobené z celých zrn”, pokud obilovina obsahuje vůbec nějaká celá zrna, ale to, co chcete, je obilovina, která je vyrobena výhradně z celých zrn a neobsahuje rafinované zrna. Podívejte se na seznam složek a ujistěte se, že první a druhá přísada říká celozrnná pšenice, celozrnné ovesy nebo otruby. Pokud slovo “celé” není uvedeno, můžete předpokládat, že zrna jsou rafinovány, podle CNN.com. Vyvarujte se obilovin, které obsahují v přísadách rýži, rýžovou mouku nebo obohacenou pšenici.

Vaše snídaňová obilovina by měla obsahovat alespoň 3 gramy vlákniny na porci. V ideálním případě však bude obsahovat 5 gramů na porci. Fiber pomáhá uspokojit vás, udržuje vás plné až do dalšího jídla a pomáhá udržet váhu. Fiber také udržuje vaše střevo pravidelné a hraje roli ve zdraví srdce tím, že snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Ženy potřebují asi 25 gramů vlákniny denně, zatímco muži by se měli zaměřit na 38 gramů.

Mnoho obilovin je naplněno cukrem, který vůbec nemá nutriční hodnotu. Začněte svůj den správným výběrem studené obiloviny, která neobsahuje více než 8 gramů cukru na porci. Mějte však na paměti, že měřítko cukrových gramů vám neřekne vše, co potřebujete vědět. Některý cukr může být přidán, zatímco některé pocházejí ze sušeného ovoce. Vyvarujte se přidávání cukru čtením seznamu složek a vykrájením všech obilovin, které obsahují sacharózu, glukózu, fruktózu, kukuřičný sirup, med nebo javorový sirup. Všechny tyto termíny označují přítomnost přidaného cukru.

Obiloviny v rozměrech se obecně pohybují v rozmezí od 1/4 šálku až po 1/2 šálku, nicméně mnoho lidí právě nalévá obiloviny do misky, dokud není plná a zavolá na porci. To může vést k užívání více kalorií, než máte v úmyslu, zejména proto, že některé obiloviny, jako je granola, mohou být v kaloriích vyšší, než si uvědomujete. Chcete-li zůstat v rámci kalorií doporučení, věnujte pozornost velikosti porce tím, že odměří porce, a zvolte obiloviny, které obsahují ne více než 250 kalorií na porci.

Sledujte celozrnné

Najít některé vlákno

Hledat cukr

Počítat kalorie