Potraviny k jídlu a přírodní prostředky pro dráždivé střevo a gastritidu

Co jíte, ovlivňuje každý systém ve vašem těle, přičemž nejzřetelnější je trávicí systém. Diety těžké na tuku a cukru, ale s nízkým obsahem živin, mohou vést k některým nepříjemným gastrointestinálním následkům. To, co jíte, je ještě více znepokojující, pokud již trpíte onemocněním trávicího traktu, jako je syndrom dráždivého střeva nebo gastritida, zánět žaludku. Pokud uvažujete o změně stravy nebo o alternativní léčbu těchto stavů, obraťte se na svého lékaře dříve, než začnete. Přírodní léky mohou způsobit nežádoucí účinky a nebezpečné interakce s jinými léky.

IBS způsobuje značné nepohodlí s příznaky, jako je nadýmání, bolest břicha, zácpa a průjem. Zatímco určité potraviny, jako například čokoláda nebo smažené potraviny, mohou zhoršit příznaky, jiné mohou snížit účinky tohoto stavu. Dietitikové Barbara Lattinová a Lisa Cicciarello Andrewsová z University of Cincinnati doporučují po stravě s vysokým obsahem vlákniny pro IBS. Konzumace rozpustných zdrojů vlákniny může být pro vaše trávicí ústrojí snadnější, jedná se například o chřest, sladké brambory, lima, meruňky, mango a ovesné vločky. Pokud laktóza v mléčných výrobcích vyvolává příznaky, konzumujte možnosti s nízkým obsahem laktózy, jako je jogurt s nízkým obsahem tuku.

Olej z máty má zmírnění symptomů GI, které jsou obvykle spojeny s IBS, zejména křeče a střevní plyn. Lékařské centrum Univerzity v Marylandu uvádí, že užívání 0,2 až 0,4 ml oleje třikrát denně v enterosolventní formě tobolky může poskytnout úlevu. Probiotika, dobré bakterie, které podporují zdraví trávicího ústrojí, mohou být také přínosná. Užívání pěti až deseti miliard CFU denně doplňku obsahujícího Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium může uvolnit plyn a zácpu.

Infekce, viry, autoimunitní onemocnění a anémie způsobené nedostatkem vitamínu B-12 způsobují gastritidu. Stejně jako u IBS, držte potraviny s vysokým obsahem vlákniny, abyste zmírnili příznaky a zvolili možnosti s nízkým obsahem tuku. Potraviny obsahující flavonoidy mohou také být užitečné. Flavonoidy fungují jako antioxidanty v těle, bojují proti poškození buněk a snižují zánět. Mezi dobré zdroje patří brusinky, jablka, celer, cibule a česnek.

Vzhledem k dobře známým přínosům peppermintu pro zklidnění žaludku, může mít pomůcka na zmírnění gastritidy užívání doplňku z peprmintového oleje. Použijte doplněk s enterickým povlakem, aby olej nezpůsobil pálivé záněty. Cranberry doplňky – často spojené s močovým zdravím – hrají roli při prevenci růstu Helicobacter pylori, známou příčinu gastritidy. Navrhovaná účinná dávka je 800 mg denně, rozdělená do dvou dávek, doporučuje Medical Center v Marylandu. Pokud máte příznaky gastritidy, nechte se testovat na H. pylori, protože chronická infekce tímto bakteriím zvyšuje riziko vzniku rakoviny žaludku.

Potraviny pro IBS

Přírodní prostředky IBS

Potraviny pro gastritidu

Přírodní prostředky pro gastritidu