Zelená chilská výživa

Zelený chile, známý také jako chile Anaheim nebo New Mexico, je členem rodiny Capsicum. Zelené chilli jsou jednou z nejpoužívanějších chilských papriček v USA a mohou být zakoupeny čerstvé nebo konzervované. Zelené chilli mají mírnou, sladkou chuť a mnohem méně kousnutí než jiné odrůdy chilského pepře. Zelené chilli papričky poskytují řadu základních živin včetně vitamínu C, vitamínu A a draslíku.

Popis

Zelená nebo Anaheim chile je pojmenována po městě Kalifornie, a je běžně používán dělat chile rellenos a salsa. Nové mexické zelené chilli jsou spiantské odrůdy chmele Anaheim. Zelené chilli papričky jsou dlouhé, úzké a jasně zelené. 1/2 šálku surových zelených chilli papriček má 30 kalorií.

Macronutrienty

Zelené chilli jsou většinou voda, ale také poskytují některé bílkoviny a sacharidy. 1/2 šálku porce zelených čili papriček poskytuje 1,5 gramu bílkovin, 0,15 gramu tuku, 7,1 gramů sacharidů a 1,1 gramů vlákniny. Národní akademický institut lékařů doporučuje dospělým konzumovat 46 až 56 gramů bílkovin denně a 25 až 38 gramů vlákniny.

Vitamíny

Zelené chilli papričky jsou vynikajícím zdrojem vitamínu C. Vaše tělo potřebuje vitamín C k syntéze kolagenu, což je strukturální složka vazů, šlach a krevních cév. 1/2 šálku porce zelených čili papriček poskytuje 181,9 miligramů vitaminu C, což je dvojnásobek denní dávky doporučené pro dospělé. Zelené chilli papričky mají také vysoký obsah vitamínu A, což je nezbytné pro zdravé vlasy, pokožku a oči. 1/2 šálku surových zelených chilli poskytuje 29% doporučeného množství vitamínu A pro muže a 38% pro ženy.

Minerály

Zelené chilli papričky jsou zdrojem draslíku, což je elektrolyt nezbytný pro udržení tekutinové rovnováhy v buňkách i mimo buňky. 1/2 šálku porce surových zelených chilských papriček poskytuje 255 miligramů draslíku. Dospělí potřebují denní dávku 4 700 miligramů draslíku, jak doporučuje Národní akademický institut medicíny. Zelené chilli papričky jsou také zdrojem železa, který poskytuje 11 procent z doporučeného množství pro muže a 5 procent u žen na 1/2 šálku.

Úvahy

Čerstvé zelené chilli papričky jsou k dispozici sezónně ve většině obchodů s potravinami a jsou k dispozici konzervované po celý rok. Při nákupu čerstvých zelených chilli, vyberte papriky, které jsou pevné a hluboko v barvě, vyhýbat se paprikám, které jsou pokrčené nebo měkké. Jak zelené chile zralé, změní ze zelené na červenou. Čerstvé zelené chile mohou být uchovávány v chladničce až na jeden týden nebo zmrazené po dobu jednoho roku.