Dávka extraktu z hroznového semene pro vysoký krevní tlak

Extrakt z hroznových semen se používá k léčbě široké škály zdravotních stavů. Vedle vysokého krevního tlaku někteří lidé používají tento extrakt ke snížení vysokého cholesterolu a zlepšují špatnou cirkulaci a aterosklerózu, což je doba, kdy se tepny ztvrdnou a poškozují. I když existují některé možné vedlejší účinky a je zapotřebí více klinického výzkumu, existují určité důkazy o tom, že extrakt ze semen hroznů podporuje zdraví krevních cév.

Účinnost

Teorie účinnosti účinnosti tohoto doplňku spočívá v vysoké koncentraci antioxidantů, které obsahuje extrakt z hroznů. Typ antioxidantu v extraktu z hroznových semen se nazývá proanthokyanidiny. Antioxidanty odstraňují z těla volné radikály, které mohou poškodit stěny cév, což nakonec vede k vysokému krevnímu tlaku. Účinnost v extraktu z hroznových semen byla prokázána u zvířat, je však zapotřebí dalšího výzkumu, který by prokázal tuto účinnost u lidí.

Dávkování

Podle lékařského centra Univerzity Marylandu se dávka používaná k prevenci poškození těla volnými radikály užívá 25 až 150 mg jednou až třikrát denně. Lékařské centrum NYU Langone však uvádí celkovou denní dávku 150 až 300 mg, což je přibližně rozsah doporučený lékařským střediskem University of Maryland. Doporučené dávkování je pro standardní typ extraktu, který obsahuje mezi 40 a 80 procenty antioxidačních proanthokyanidinů.

Upozornění na krevní tlak

I když lidé užívají tento extrakt ke snížení vysokého krevního tlaku, jedním z možných vedlejších účinků užívání tohoto doplňku je vysoký krevní tlak. Tento účinek byl patrný zejména ve studii Dr. N.C. Warda a kolegů zveřejněné v “Journal of Hypertension in 2005.” Krevní tlak dále vzrostl u pacientů, kteří již měli vysoký krevní tlak a užívali kombinace vitaminu C a extraktu z hroznů. Proto je dobré se poradit se svým lékařem, zda tento extrakt bude pro vás správný a jakým způsobem ho budete mít.

Další možné vedlejší účinky

Extrakt z hroznových semen může také způsobit další nežádoucí účinky, ale tyto jsou méně závažné než zvýšení hladiny krevního tlaku, které je již vysoké. Tyto nežádoucí účinky zahrnují svědění, suchou pokožku hlavy, bolest hlavy, závratě a nevolnost, kopřivku a zažívací potíže. Řeknete-li lékaři o všech lécích a doplňcích, které užíváte, mu pomůžete mu poskytnout nejlepší lékařskou pomoc.