Jak pečeme tuňák

Turecké nohy jsou obyčejně zanedbávány ve prospěch prsou a stehen jako hlavním směrem. Turecké stehna však obsahují velmi ochucené maso a lze je snadno vařit s několika kořeními a kořením. Ještě lépe, tuk, který je vlastně tmavým masem, má za následek, že pražené maso je jak jemné, tak vlhké. Pár pečených krůtích nohou s tradičními přílohami, jako jsou bramborové kaše a omáčka, pečená mrkev a hrášek, pro chutné a plné jídlo.

Odstraňte kuřecí stehno z chladničky a opláchněte ji studenou čistou vodou.

Pat se krůtí stehno vyschnou papírovými ubrousky a nechá se ohřát na pokojovou teplotu po dobu 30 minut a nechá je pokryta plastovým obalem.

Předehřejte troubu na 350 stupňů Fahrenheita.

Olivový extra panenský olej a nesolené máslo smíchejte v malé nádobě nebo teplovzdorné odměrce. Směs zahřejte na nízké teplotě na sporáku nebo v mikrovlnné troubě, dokud se máslo úplně roztaví.

Umístěte kuřecí stehno do dna pekáče nebo pekáče a vše se osterejte směsí olivového oleje a másla. Smažte krok s morskou nebo kosherskou solí a čerstvě mletým černým pepřem.

Pekáč nebo pečicí panvu zakryjte hliníkovou fólií a pečeme maso v troubě po dobu jedné hodiny.

Po uplynutí 60 minut odložte hliníkovou fólii z pekáče. Pečená krůta po dobu dalších 45 minut pečeme v mikrovlnné troubě.

Použijte teploměr na maso pro testování vnitřní teploty krůtové nohy. Odstraňte kuřecí stehno z trouby. Nechte maso odpočívat na servírovací desce po dobu 10 minut, aby se její přírodní šťávy mohly rozkládat po celém masa před podáváním.