Jak se točí

Neexistuje nic zajímavějšího, než někdo, kdo na tanečním parketu provádí vlnité tělo. Tento základní taneční pohyb hip-hopu a Zumba obsahuje několik individuálních pohybů, které přicházejí do jednoho nepřetržitého, hadovitého hnutí. Když je to dobře provedeno, konečný pohyb může být popsán jako vertikální pohyb hvězdicového červa, který činí tělo tanečníka zdánlivě natolik ohebné, aby se mohlo stát jako bič. Dokončený krok může být kombinován s jinými tanečními pohyby do neustálého choreografického tance.

Naklonit hlavu a pak ji přivézt, jako byste se dívali na strop, s nohama kolem šířky ramen nebo lehce širšími a paže na vašich stranách volně.

Postupujte podle pokynů “hlava nahoru”, když se ramena přesunula zpět a hruď tlačila dopředu.

Přemístěte celé horní tělo zpět do sklopné polohy, jako kdybyste se ocitli dozadu.

Přineste paty z podlahy, postavte se na prsty a posaďte se.

Pomalu osamocente s hlavou zpátky jako “jednou”, ramena zpátky jako “dva”, zpátky se sklánějí jako “tři” a sedí pohyb jako “čtyři”. Počítá se pět až osm, čeká na další roli, aby získal pocit správného rytmu.

Procvičte základní čtyři pohyby, dokud se nebudete pohybovat z jednoho na druhý bez váhání a zkrácení počtu na čtyři a nakonec na dva. Když se tok základních čtyř pohybů stává pro vás snadné, změňte pohyb levou nohou dopředu, pravou nohou dopředu, otáčením a různou hudbou tak, že se zdá být přirozeně v různých nastaveních.