Jak vařit carolina vytáhl vepřové s tekutým kouřem v pomalém sporáku

Tradiční karolina vytahovaná vepřové maso se pomalu vaří po dobu 10 hodin při nízkém ohni. Jižní a Severní Karolína vytažené vepřové maso jsou připraveny stejným způsobem, ale omáčka se liší podle oblasti. V Jižní Karolíně kuchaři používají omáčku na bázi hořčice. V jižní Jižní Karolíně a Severní Karolíně lidé preferují omáčku na bázi octa. Pokud nemáte čas, trpělivost nebo teplé počasí, abyste připravili vytažené vepřové maso venku, můžete vařit mísu v pomalém sporáku. Přidejte tekutý kouř napodobující kouřovou příchuť venkovního ohně.

Vepřte vepřové maso komerčně nebo domácími kořením. Mezi běžné kořeněné přísady patří paprika, hnědý cukr, česnekový prášek, chilli prášek, sůl, celerová sůl a černý pepř. Pečlivě zabalte vepřové maso do plastového obalu a uchovávejte jej v chladničce po dobu nejméně dvou hodin nebo přes noc.

Ohřejte řepkový olej v velké pánvi na středním ohni. Hnědé vepřové rameno na všech stranách vyjměte z pánve.

Otočte pomalý sporák na nízkou. V pomalém sporáku mixujte ocet, horkou omáčku a kapalný kouř.

Vložte vepřové rameno do pomalého sporáku. Vařte po dobu 8 až 10 hodin, nebo dokud se maso při testování pomocí vidlice snadno nerozpadne.

Odstraňte vepřové maso z pomalého sporáku a likvidujte kapalinu. Nakrájeme vepřové maso dvěma vidličkami a podáváme horké.