Jak zjistit správnou velikost baseballové rukavice a pálky

Používání nesprávné velikosti zařízení může způsobit, že hráč bude nepohodlný a nebude schopen pracovat co nejlépe. Velikost rukavic je snadno stanovitelná na základě věku, polohy a pocitu. Nalezení nejlepší velikosti pálky je více zapletené, ale měli byste začít s doporučeními založenými na věku, výšce a hmotnosti hráče.

Určete velikost rukavic

Podívejte se na velikost baseballové rukavice podle věku hráče. Obecně platí, že děti mladší 8 let by měly používat 9 až 11 palcové rukavice. Děti mezi 8 a ranými dospívajícími se většinou nejlépe hodí s 11-palcovými rukavicemi. Hráči střední školy a dospělí obvykle používají rukavice od 10 ½ do 12 ½ palce.

Určit velikost bat

Vyberte si rukavice založené na hlavní pozici hráče. Outfielders potřebují větší rukavici s hlubšími kapsami pro zachycení létajících míčů, zatímco jezdci potřebují menší rukavice s mělkými kapsami, které umožňují lepší kontrolu míče. Džbány potřebují rukavice nepatrně větší než ty, které používají infilátory.

Vyzkoušejte rukavici a vytlačte míč, abyste vyzkoušeli pocit. Rukavice by měly být pohodlné a nehynoucí pod zápěstí. Nové rukavice se budou cítit tuhé, ale po rozbití se stanou pružnějšími.

Najděte doporučenou délku pálky na základě věku, výšky a hmotnosti hráče. Grafy s doporučeními velikosti jsou k dispozici u většiny prodejen sportovních potřeb. Zatímco tyto grafy nejsou přesné, poskytují výchozí bod.

Vyberte si netopýr s nejlepší váhu pro vaše potřeby. Výrobci naváže kladkovou hmotnost na poměr hmotnosti k délce. Mladší hráči a ti, kteří právě začínají, by měli používat lehčí pálku. Hráči mohou rychleji otáčet lehkými netopýři s větší kontrolou. Silnější, starší hráči obvykle dávají přednost těžšímu pálku, aby generoval větší sílu.

Zkontrolujte velikost hlaveň a zúžení netopýra. Hlaveň je horní částí pálky, která přichází do kontaktu s míčem. Větší sudy vedou k většímu sladkému místě, ale dělají netopýr mírně těžší. Kuželovitost je průměr držadla nože. Netopýři s menšími zužujícími se záhyby jsou lehčí a snadněji se otáčejí, zatímco netopýři s tlustším kuželem mají menší bodavost a vibrace.