Kytarové cvičení k posílení prstenu růžové

Nejslabší z prstů, vaše pinkie se zpevní cvičením. Jako kytarista se posilování prstů vyskytuje přirozeně s praxí a opakováním. Přehrávání akustické kytary je dobrým způsobem, jak posílit vaše svaly prstů kvůli tlustším měřicím strunám. Ale zvyknutí si používat vaše pinkie vyžaduje víc než jen silnější struny. Protože je to váš nejmenší a nejslabší prst, může to být lákavé, abyste místo toho nepoužívali svůj pinkie a pomocí prstence nebo ukazováčku. Nicméně, vyhnout se používání vašeho pinkie může způsobit nepříjemné nebo trhaný přechody mezi poznámkami a akordy. Namísto toho zlepšíte hraní na kytaru posílením vašeho prstence.

Varianty chromatické stupnice

Chromatická vrtačka zlepšují ovládání prstů a obratnost. Použijte variaci základní vzestupné a sestupné chromatické stupnice – stupnice s 12 notami pokrývající každou poznámku v oktávě – pomocí odlišného vzoru prstu. Normální vzorek jde index, střední, prsten, pinkie nebo 1-2-3-4, vzestupně a stejným klesáním. Chcete-li však posílit váš růžový prst, stupnice se změní na střední, index, růžový, prsten nebo 2-1-4-3 na pražce 2, 1, 4, 3 vzestupné a 3, 2, 5, 4 sestupné.

D Akcentní cvičení

Otevřený akord D nevyžaduje pinkie, ale může být přidán k šestému řetězci třetího pražce pro přízvuk. Trénujte strumování akordy, když tisknete svůj pinkie na každé další strum. Chcete-li rozdělit monotónnost, přemístěte ruku nahoru na krk a každé čtyři strumajte, dokud nebudete moci jít dále, a pak se vrátit zpět stejným způsobem. Udělejte to třikrát a poté po dobu jedné minuty. Dokončete celkem pět setů.

Index Finger a Pinkie cvičení

Začněte ukazováčkem na prvním pražci v horním řetězci a prstem na čtvrtém pražci. Strum jednotné poznámky střídavě mezi dvěma prsty. Jděte dvakrát dopředu a dozadu, a pak posuňte hrudník jedním krkem. Držte se na krku středním tempem, dokud nedosáhnete kytarového těla. Přejděte dolů jeden řetězec do pátého řetězce a postupujte stejným způsobem zpátky dolů po krku. Jednou na konci krku přesuňte další řetězec a pokračujte dál, až pokryjete všechny šest řetězců. Odpočiňte několik minut a opakujte ještě dvakrát.

Open C Chord Super Stretch

Neustále přetváříte otevřený akord C, přidáte D poznámku každému jinému strumu stisknutím pinkie dolů na druhý řetězec třetího pražce. Po čtyřech strumích přesuňte své pinkie až na čtvrtý pražce a pokračujte ve zdůrazňování druhého řetězce každé další strum. Začnete cítit úsek zde. Pokračujte v akcentování vašich strumů při pohybu pinkie až k pátému pražci. Úsek by měl být opravdu cítit tady. Držte pozici pro osm strumů a pak vezměte své pinkie zpátky do třetího pražce a začněte znovu. Proveďte toto vrtání pro pět set minut po jedné minutě.