Vysoce alkalické potraviny s nízkým obsahem oxalátu

Pokud není jedním z mála, který se chová neutrálně, každé jídlo je v těle kyselé nebo alkalické. Obecně platí, že ovoce a zelenina jsou alkalizující, zatímco maso, většina mléčných výrobků a všechny sladké potraviny jsou acidifikující. Vysokokalcová strava může být přínosná pro pacienty s ledvinnými kameny, bez ohledu na druh kamene jejich těla dělají, protože zdůrazňují ovoce, zeleninu a celozrnné živočišné bílkoviny. Pro ty, kteří trpí kameny obsahujícími oxalát, je také důležité zdůraznit nízkosklonové potraviny. Oxalát se do jisté míry vyskytuje přirozeně téměř ve všech druzích ovoce a zeleniny.

Avokádo

Avokádo obsahuje malé množství oxalátu a v těle je vysoce alkalické. Kromě toho, že poskytují všechny esenciální aminokyseliny, jsou avokády vynikajícím zdrojem vápníku, hořčíku, draslíku, dietních vláken, vitamínu E, vitamínů B a esenciálních mastných kyselin zdravých pro srdce. Přestože jejich vysoký obsah tuku znamená vyšší obsah kalorií, jejich obsah výživy se zvyšuje poměrně – jeden avokád obsahuje tolik draslíku jako tři banány.

Citrony

Citrony a limety jsou dvěma nejčastěji alkalizujícími potravinami, navzdory jejich vysokému obsahu kyseliny citronové. Oba mají také nízký obsah oxalátu, takže ti, kteří jsou náchylní k tvorbě ledvinových kamenů obsahujících oxalát, je mohou zahrnout do stravy bez omezení. Citrony jsou vynikajícími zdroji vitamínu C a dobrými zdroji draslíku, kyseliny listové a antioxidačních flavonoidů.

Ananasový meloun

Cantaloupe je další vysoce alkalicky tvarovaná potravina s nízkým obsahem oxalátu, nízkokalorické a živiny – 1 kalíšek obsahuje 56 kalorií, 90 procent doporučené denní dávky vitaminu C a 129 procent doporučené denní dávky vitamínu B6. Cantaloupe je také vynikajícím zdrojem karotenů a draslíku. Výživové profily, nízké koncentrace oxalátu a alkalizující účinky medonosného melounu a melounu jsou srovnatelné s melounem.

Rozinky

Všechny odrůdy čerstvých, zralých hroznů jsou mírně alkalické formování podle “The Acid Alkaline Food Guide”. Zatímco zelené hrozny mají nízký obsah šťavelanu, červené a fialové hrozny mají vysoké hladiny oxalátu. Hrozny z jakéhokoliv druhu hroznů mají však nízkou hladinu oxalátu a patří mezi nejvíce vysoce alkalické potraviny. Hrozny jsou také velmi dobrými zdroji dietních vláken, antioxidantů a vitamínů B1 a B6.

Povrch vytvářející okurek je částečně způsoben vysokým obsahem vody. Zelenina je spojena s melounem, dýní a cuketou, a jako její příbuzní je to jídlo s nízkým obsahem oxalátu. Okurky jsou vynikajícím zdrojem oxidu křemičitého, stopového minerálu, který podporuje zdravou kůži a silnou pojivovou tkáň. Pokud je to možné, vyberte organické okurky – pesticidy snižují alkalizační účinek rostlin.

Ředkev, který je kořen bílého masa, je dodáván v různých barvách, tvarech a velikostech, od oválné až po červené až bílé a dlouhé nebo fialové a kulaté. Všechny ředkvičky obsahují nízké hladiny oxalátu a všechny jsou v těle vysoce alkalické. Ředkvičky mají nízký obsah kalorií, vynikající zdroje vitamínu C a dobré zdroje vápníku. Daikon ředkvičky jsou zejména dobrými zdroji draslíku a mědi.

Okurky

Ředkvičky